Modrićev prvijenac u golijadi protiv Zaragoze

Autor: Hina (H)

04.11.2012. 23:00

U 10. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je na domaćem terenu pobijedio Zaragozu sa 4:0, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić upisao je svoj prvi gol za “kraljevski klub”. Real je poveo u 23. minuti, korner je izveo Luka Modrić, a najbolje se snašao Gonzalo Higuain koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu. Na 2-0 povisio je Angel di María u 25. minuti. U 48. minuti odlično proigravanje Modrića za Angela di Mariju, koji se našao sam pred vratarom gostiju Robertom Gagom, ali nije uspio zatresti mrežu Michael Essien u 89. zabija za vodstvo Reala 3:0, a konačan rezultat postavio je Luka Modrić u drugoj minuti sudačke nadoknade pogodivši mrežu sa vrha kaznenog prostora.
Barcelona je popravila rekord La Lige s najviše osvojenih bodova nakon deset utakmica te se popela na tri boda prednosti ispred Atletico Madrida zahvaljujući pobjedi od 3:1 nad Celtom. Barcelona je tako u prvih deset utakmica ove sezone ostvarila devet pobjeda i samo jednu utakmicu odigrala neriješeno, te tako popravila rekord iz 1997. kada je pod vodstvom Nizozemca Louisa van Gaala imala osam pobjeda i jedan nariješen rezultat. Barca je povela pogotkom Adriana u 21. minuti, a samo tri minute kasnije je Bermejo izjednačio na 1-1. No, onda je dvije minute nakon toga Villa povećao na 2-1 za Barcelonu, a Alba je u 61. minuti zapečatio pobjedu katalonskog kluba.
Rezultati: Real Madrid – Zaragoza 4:0 (Higuain 23′, di María 25′, Essien 89′, Modrić 90’+2′), Barcelona – Celta 3:1 (Correia 21′, Villa 26′, Jordi Alba 61’/Mario Bermejo 24′), Malaga – Rayo Vallecano 1:2 (Demichelis 49’/Piti 11′, 61′), Osasuna – Valladolid 0:1 (Ebert 83′), Deportivo – Mallorca 1:0 (Gama 30′), Real Sociedad – Espanyol 0:1 (Colotto 77′).