Gorica jesenski prvak

04.12.2011. 23:00

DEBELJAK 0

ZEMUNIK 3
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Miletić (Zadar). Pomoćnici: Damir Lerga (Zadar) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Dragan Fabijan (20′), 0:2 M. Baždarić (50′), 0:3 D. Fabijan (75′).
DEBELJAK: T. Pavić, D. Dražić, S. Smolić, J. Dražić, Marić, Trošelj, J. Smolić, Batur, Marinović, Gambiraža, M. Pavić. Još su igrali: Torbarina, A. Dražić, Petrović. Trener: Stipe Vukas.
ZEMUNIK: Krnčević, J. Alvir, Ćurković, D. Fabijan, Šestan, Kasap, Šarić, Baždarić, D. Fabijan, Perić, Š. Alvir. Još su igrali: Šare, Marušić. Trener: Milivoj Krnčević.
Nogometaši Zemunika uzeli su sva tri boda. Već od prve minute bili su bolji. U 20. minuti D. Fabijan iskosa s 20 metara topovskim udarcem tuče u desni gornji kut vratara Pavića. Na 0:2 povisuje M. Baždarić u 50. minuti. Na 0:3 D. Fabijan u 75. minuti s 15 metara silovito tuče pokraj nemoćnog vratara Pavića. Zaslužena pobjeda Zemunika.
DALMATINAC 1
BIBINJE 3
CRNO – Igralište Stanko Baričević Šole. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zadar) i Ivica Šango (Privlaka). Strijelci: 0:1 H. Režan (3′), 0:2 Brkić (22′ autogol), 0:3 B. Bugarija (69′), 1:3 Fuzul (90′ autogol).
DALMATINAC: Grizelj, M. Grgurović, Brkić, Čulina, Meštrović, Čule, J. Grgurović, Marić, Volpi-Kobal, Gajić, Janković. Još su igrali: Vulić i Franov. Trener: Ante Morić.
BIBINJE: Šimunić, L. Sikirić, Lonić, Medun, Karaban, Fuzul, M. Režan, B. Bugarija, H. Režan, M. Bugarija, Lukić. Još su igrali: Šantek, Bralić, Z. Režan, A. Sikirić, S. Sikirić. Trener: Bruno Torbarina.
Iako su pobijedili s 3:0, igrač utakmice je vratar Bibinjaca Tome Šimunić, koji je u nekoliko navrata fantastično reagirao. Jedino ga je uspio svladati njegov suigrač Mario Fuzul.
VELEBIT 7
GALOVAC 0
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Zdenko Bakarić i Anto Ević. Strijelci: 1:0 Tulumović (13), 2:0 Tulumović (29), 3:0 Batarilo (38), 4:0 Franjić (73), 5:0 Batarilo (75), 6:0 R. Juko (77), 7:0 Matijević (83).
VELEBIT: M. Juko, I. Turbić (od 55. S. Turbić), Đekić (od 61. Čović), Krešić, Drlja, Jerković (od 48. Lovrić), R. Juko, Batarilo, Tulumović (od 75. Borovičić), Radočaj (od 55. Matijević), Franjić. Trener: Zoran Vujčić.
GALOVAC: Bubnjar, Ante Burčul (od 61. Šare), I. Burčul, Š. Jovančević, P.V. Burčul, Š. Kožul, Čakarun, I. Jovančević, I. Kožul, Kovač, Antonio Burčul.
Iako po klizavom terenu od kiše, koja je padala do prije početka utakmice, uvjeljiva pobjeda domaćih nogometaša. Od početka domaći su gospodarili terenom te su bili nadmoćnija momčad, što je rezultiralo s tri gola u prvom poluvremenu. U nastavku, odnosno u finišu susreta, u svega desetak minuta domaći postižu još četiri brza gola.
CROATIA 0
MURVICA 1
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelj: 100. Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ante Šimunac (Šibenik). Strijelci: 0:1 M. Šarić (54′). Crveni karton: Blaž Budanović (Croatia) – 57. minuta, nesportsko ponašanje.
CROATIA: R. Baričić, J. Santini, I. Baričić (od 81′ Kužet), B. Budanović, Deković, Bolić, M. Budanović, Duvnjak, Vidas (od 65′ Jačan), Mandić, K. Colić (od 65′ A. Colić). Trener: Vladimir Pirović.
MURVICA: Proroković, A. Lučić, Miletić, Žilić, Jurlina, Svetić, I. Lučić, Tadić, Gospić, Perković, Šarić. Trener: Ante Grgeć.
Imperativ pobjede, samim time i osvajanje jesenske titule, utjecali su na domaćine koji su pružili nervoznu i rastrganu igru. U prvom poluvremenu domaćini su imali jalovu inicijativu, ali bez konkretne završnice. Odmah na početku drugog dijela iz brzog kontranapada gosti dolaze u vodstvo preko Šarića, koji s 10 metara neobranjivo pogađa malu mrežicu. Zbog nesportskog ponašanja igrač Croatie B. Budanović je opravdano dobio crveni karton u 68. minuti. Do kraja utakmice Murvičani su mogli povećati vodstvo, no ili ih je sprečavao vratar Baričić ili su bili neprecizni iz nekoliko izglednih prilika. Domaćini su ih za te promašaje mogli kazniti kada je A. Mandić idealno uposlio Kužeta koji s 10 metara ne koristi stopostotnu priliku.
GORICA 3
ARBANASI 3
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Haban (Zadar). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Zoran Žilić (Zadar). Strijelci: 1:0 M. Ikić (12′), 2:0 A. Mikulić (36′), 2:1 Š. Paleka (46′), 2:2 J. Čirjak (80′), 3:2 Kamber (84′), 3:3 Š. Paleka (88′). Crveni kartoni: S. Perić i A. Mikulić (oba Gorica) u 53. minuti. Z. Fantov i M. Burčul (oba Arbanasi) u 53. minuti – međusobno udaranje.
GORICA: Z. Erlić, Perić, K. Ikić (od 46′ G. Mikulić), M. Jurjević, A. Erlić, Š. Čirjak (od 83′ J. Ikić), M. Ikić, Lončar, A. Mikulić, M. Mitrović 8od 68′ Kamber), P. Mikulić. Trener: Mile Batur.
ARBANASI: K. Jurjević, Bilaver, Fantov, Rubelj (od 15′ Maračić), Bajlo, Burčul, Dadić, Pleslić (od 46′ Bačić), J. Čirjak (od 75′ Fain), Matić (od 68′ Mihić), Novak (od 46′ Š. Paleka). Trener: Nikola Matković.
Nakon prave drame derbi 13. kola završio je 3:3. Iako su igrali oslabljeni Goričani su poveli 2:0 u prvom dijelu golovima M. Ikića poslije solo akcije i oštrog udarca s 25 metara već u 12. minuti te A. Mikulića koji se u 36. minuti ušetao u gol Zadrana. Odmah početkom nastavka igre Š. Paleka smanjuje na 1:2, da bi u 80. minuti Arbanasi poravnali na 2:2 preko J. Čirjaka nakon naguravanja gužve u šesnaestercu Gorice. U 84. minuti Goričani ponovno dolaze u vodstvo od 3:2 kada je nakon ubačaja M. Ikića robusni Kamber s 20 metara svladao vratara gostiju K. Jurjevića. Ipak u samoj završnici Š. Paleka izravnim udarcem s 30 metara u 88. minuti uz pomoć G. Mikulića postavlja konačnih 3:3.
VRČEVO 0
NOVA ZORA 1
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Mrčela (Šibenik). Pomoćnici: Mladen Hrga i Antonijo Čvrljak (oba Šibenik). Strijelac: 0:1 B. Batur (55′).
VRČEVO: R. Batur, M. Galešić II (od 61′ Bučić), Čulina, I. Števanja II, B. Števanja (od 79′ Strmota), S. Števanja, Dević (od 73′ A. Galešić), Š. Števanja, M. Galešić I, I. Števanja I, Vulelija. Trener: Željko Števanja.
NOVA ZORA: N. Morović, Baričić, T. Eškinja, Prtenjača, Miloš, Majica, Bobanović, Ivković, B. Batur, S. M. Batur, D. Eškinja (od 58′ Vrankulj). Trener: Krešimir Mikas.
Potpuno neočekivano momčad Vrčeva je doživjela prvi poraz na svom terenu od 1:0. Iako su domaćini bili premoćniji tijekom cijelog susreta, nisu uspjeli realizirati niti jednu prigodu. Jedini bod vrijedan tri boda pao je u 55. minuti kada je B. Batur nakon protunapada gostiju iskosa slijeva sa šest metara bio precizan za vodstvo od 1:0 i veliku pobjedu.