Postoji nada

04.12.2011. 23:00

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva biogradski galebovi su napokon  pokazali pravo lice. U vrlo važnoj utakmici od samog početka utakmice pa do  kraja bio je prisutan pozitivan naboj, ali  i želja da se ova utakmica dobije. Prvih  10 minuta gosti iz Ivanca su najprije  poveli pogotkom Hrvoja Žimbreka u 2.  minuti, da bi Šime Markić izjednačio iz  sedmerca na 1:1. Još samo jednom gosti  su vodili s 2:3 i to je bilo sve do kraja  utakmice. Biograd je kod rezultata 4:4  napravio seriju od čak 8 pogodaka zaredom, a u tim trenucima predvodio ih je  golman Tomislav Tomić, koji je imao  svoj dan. Sedam pogodaka razlike na  poluvremenu je bio znak da se ova  utakmica ne može izgubiti. Gosti iz  Ivanca koji su Biograđanima izravni  konkurenti za ostanak u ligi, pokušali su  u 10 minuti nastavka pojačati tempo, što  im je samo na kratko uspjelo, jer su  postigli četiri pogotka zaredom i rezultat  na semaforu je bio 22:18. Međutim, tada  dolazi do izražaja kvalitete pojedinih  igrača pa Buovac, Duvnjak i ozlijeđeni  Markić, koji je ušao u igru, preuzimaju  inicijativu i pune mrežu Alena Grda i na  semaforu je ponovno sedam razlike  27:20. U završnici na vratima domaćina  je mladi i perspektivni Mario Knežević,  koji je nastavio dobrim obranama, kao i  Tomić i pobjeda je bila više nego zaslužena.

BIOGRAD – IVANČICA 33(18):26(11)

BIOGRAD NA MORU – Školsko-sportska dvorana. Gledatelja 400. Suci: Robert Kobel (Zagreb) i Igor Sunajko  (Dugo Selo).
BIOGRAD: Tomić. Sakić 4, Lukežić, Protega, Abramović  2, Troskot, Buovac 6, Knežević, Punoš, Katuša, Fabijan,  Duvnjak 10, Zorica 4, Markić 7. Trener: Danijel Duvnjak
IVANČICA: Hrg, Kelemen 2, Gotal 3, Kušen, Jagačić 1,  Levanić, Žimbrek 2, Težak, Putarek 2, Grd, Bregović,  Gotal 11, Rodić 5, Peček. Trener: Milorad Želežić.
Isključenja: Biograd 14 min, Ivančica 6 min.
Sedmerci: Biograd 2 (4), Ivančica 6 (9).

PRVA HRL

Rezultati 13. kola: Biograd – Ivančica Ivanec 33:26, Vidovec  BIOS – Dugo Selo 36:27, Osijek – Moslavina 26:26, Đakovo –  Umag 30:34, Medveščak NFD – Brod 33:20, Županja – Senj  Wallenborn 22:22, Crikvenica – Mladi rudar (jučer).
Redoslijed: Vidovec BIOS 23, Medveščak NFD 20, Moslavina 17, Senj W., Dugo Selo 16, Đakovo, Županja 12, Umag, Osijek, M. rudar 11, Crikvenica 10, Biograd 9, Ivančica I. 8, Brod 4
U 14. kolu (11./12. veljače 2012.) igraju: Biograd – Senj W.,  Županja – Crikvenica, Medveščak NFD  – Ivančica I., Đakovo – Brod,  Osijek – Umag, Vidovec BIOS – Moslavina, Mladi rudar – Dugo Selo.