Zadrani iz Ljubljane odnijeli vrijednu gostujuću pobjedu

Slika korisnika gsimunov
Momčad s Višnjika priredila veliko iznenađenje kod Cedevite Olimpije u Aba ligi
Zadar je danas u utakmici 10. kola ABA lige pobijedio Cedevita Olimpiju u Ljubljani sa 73:74 (20:32, 19:15, 16:15, 18:12). Zadru je ovo tek druga pobjeda, nalazi se na 13. mjestu sa 12 bodova. Cedevita je četvrta s pet poraza i pobjeda i ima 15 bodova
ABA liga
Justin Carter predvodio je Zadar sa 19 koševa, osam skokova i sedam asistencija

Zadar je danas u utakmici 10. kola ABA lige pobijedio Cedevita Olimpiju u Ljubljani sa 73:74 (20:32, 19:15, 16:15, 18:12).
Olimpija je imala dva tjedna da zaboravi na dvije blamaže (Budućnost, Mega) i s novim igračima Alenom Omićem i Yogijem Ferrellom postavila temelje za rezultatski preokret. No, nažalost reprezentativna stanka nije donijela nikakav napredak u igri. Kobna je bila prva četvrtina u kojoj je Zadar ubacio čak 32 koša, pa si je u sve ostale tri četvrtine mogao dopustiti lošiji. Mnogo toga je škripalo u Olimpijinoj igri, ali slobodna bacanja (6/17), 15 izgubljenih lopti (samo 6 suparnika) i posebno loša izvedba Jake Blažiča (1 poen u 22 minute), koji iz igre nije stigao do koša!
Justin Carter bio je najbolji strijelac meča s 19 koševa, Zach Auguste je zabio 14 koševa kod Olimpije. U prvoj četvrtini priliku su već dobila oba pojačanja, i centar Alen Omić (počeo je u petorci) i organizator igre Yogi Ferrell. Amerikanac je ubacio prvo bacanje (tri) i odveo Olimpiju u vodstvo s 15:11, a uslijedile su neuvjerljive minute slovenskog prvaka. Gosti su pobjegli na 19:29, tricom Dominika Mavra tik pred istek četvrtine, nakon 10 minuta bilo je 20:32.
Olimpija je drugu četvrtinu otvorila sa sedam uzastopnih koševa, ali je opet bila preslaba da uhvati protivnika do poluvremena 39:47. Melvin Ejim je zabio 11 poena prije odmora. Martin Junaković 12 (dvije trice) za Zadar. Olimpijina slobodna bacanja u prvom poluvremenu bila su samo 4/12.
U trećoj četvrtini igrao je Alen Omić (svih 8 poena u ovom dijelu utakmice) i unio svježu energiju. Sredinom četvrtine postigao je šest koševa zaredom i približio Olimpiju na 48:52 djelomičnim rezultatom 9:0. Prije zadnje četvrtine bilo je 55:62.
Kad je Zach Auguste izjednačio na 62:62, gledatelji su vjerojatno mislili da će to biti početak preokreta. Ali ne, na početku zadnje minute Ferrell je otišao na odmor, Carter ga je zaustavio blokom. Trianest sekundi prije kraja mogao je Jacob Pullen forsirati produžetke, ali je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja. Na kraju je ostalo na 73:74, nakon što Olimpija - kao da su košarkaški početnici - nije zaustavila zadnji napad Zadra.
Najbolji pojedinac Zadra bio je Justin Carter sa 19 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Martin Junaković i Dominik Mavra su zabili svaki po 14 koševa.
Kod Cedevita Olimpije najbolji su bili Zach Auguste sa 14 koševa i Melvin Ejim sa 13.
Zadru je ovo tek druga pobjeda, nalazi se na 13. mjestu sa 12 bodova. Cedevita je četvrta s pet poraza i pobjeda i ima 15 bodova.