Opasan je taj novi Novi Zagreb

05.03.2009. 23:00

Uđemo li s njima u egal u posljednjim minutama, bit će nam vrlo teško pobijediti – kaže Branimir Peričić
U najtežem trenutku u sezoni zaredali su problemi košarkašica Zadra s dvoranom. Iako su praktički sve riješili za igranje u pomoćnoj dvorani ŠC Višnjik, čak je i na međumrežnim stranicama HKS-a objavljen službeni nalog s mjestom odigravanja na Višnjiku, pokazalo se da i kad je sve sigurno zapravo ništa nije sigurno. Višnjik je otpao, a novo rješenje je Sukošan.– Naš problem sigurno nije dvorana, bez obzira gdje igrali, opravdanje za naše rezultate ne treba tražiti u mjestu odigravanja utakmica. Glavni problem je naša loša igra, da smo odigrali kako smo trebali, sigurno ne bismo izgubili od Agrama i Požege – realan je Branimir Peričić, pomoćni trener, istovremeno i svjestan koliko značenje ima nedjeljna (20 sati) utakmica s Mataš Novim Zagrebom u 3. kolu.– Novi Zagreb se prije nekoliko kola pojačao i to je pokazao u posljednje dvije utakmice, iako su obje izgubile. Pula i Mursa pobijedili su ih samo s pet koševa razlike, a sve donedavno Zagrepčanke su gubile sa 30 i više koševa i rijetko postizale više od 40-45 koševa. To što je Novi Zagreb ove sezone izgubio sve utakmice ne znači ništa. Oni su za nas u ovom trenutku najteži mogući protivnik.Zadar nije ni u idealnom psihološkom stanju, posljednja dva poraza sigurno su ostavila traga.– To je točno, no sada se trebamo iz toga izvući. Bilo je jasno da nam treba još pobjeda za ostanak i što prije počnemo pobjeđivati, bit će bolje za nas. S Novim Zagrebom najvažnije je što ćemo odigrati u obrani jer se pokazalo da nemamo previše rješenja u napadu. Želimo što više ubrzati igru i što više dolaziti u situaciju da postižemo lagane koševe, a to znači i manju fizičku potrošnju u napadu.Zadar se sa Zagrepčankama mučio u posljednjoj utakmici, ali je u Jazinama u konačnici upisao uvjerljivu pobjedu (100:58), iako je na poluvremenu bilo 43:35.– To je taj Novi Zagreb o kojem sam govorio. Iako su praktički ispali iz lige, očito je da se već sada što bolje žele spremiti za A-2 ligu i kao takvi nisu uopće bezopasni. Tada smo sve riješili u trećoj četvrtini i dobro bi bilo kad bismo u nedjelju ponovili isto. Uđemo li s njima u egal u posljednjim minutama, bit će nam vrlo teško pobijediti – upozorava Peričić. Zbog povišene temperature s treninga je posljednjih dana izostala Antonija Erslan i njen je nastup upitan. Sve ostale igračice trebale bi biti spremne za Novi Zagreb.U 3. kolu igraju: Zadar – Mataš Novi Zagreb (nedjelja, 20), Agram – Požega, Mursa – Pula.

Drugi put u Sukošanu

Zadranke su pretprošle sezone jednu utakmicu A-1 lige odigrale u  Sukošanu. Bilo je to u 10. kolu Lige za ostanak 15. svibnja 2007. kada  je Mursa pobijedila Zadranke 81:74. No, to je bila posljednja utakmica  u sezoni kada su obje ekipe već bile osigurale ostanak. Dvoboj je tako  bio više revijalnog negoli natjecateljskog karaktera. Sve ostale domaće  utakmice u posljednje tri sezone Zadar je igrao u Jazinama.