Osam zadarskih odličja u Splitu

ODLIČNA UTRKA - Matija Milin i Andreas Vaško

Veslači Jadrana nastupom na prvoj regati Kupa Dalmacije u Splitu započeli su natjecanje u novoj veslačkoj sezoni. Nakon pet mjeseci zimske stanke bila je to prva prilika za provjeru posada. Ukupno je nastupilo deset zadarskih posada koje su osvojile tri prva, tri druga, dva treća jedno četvrto i jedno peto mjesto.

Prva mjesta osvojili su dvojac na pariće mlađih juniora Andreas Vaško i Matija Milin odveslavši vrlo dobru utrku pobijedivši ispred kvalitetne posade Mornara. Slavio je i četverac na pariće kadeta A Aldo Jelenković, Hrvoje Marić, Filip Vidović i Luka Belošević te samac kadeta B Lovre Babajko kojemu je ovo bila prva utrka i prva pobjeda.