Ranjeni Zadrani posramili Repešu

Zvonko KUCELIN

Nakon vrlo lošeg prvog dijela u kojoj se ne zna koji je protivnik bio lošiji, Zadrani su odigrali uraganski nastavak i potpuno razbili Cedevitu, gotovo je posramivši. Ključan period se dogodio krajem treće i početkom četvrte dionice kada su Zadrani napravili seriju od 12:0 i riješili pitanje pobjednika. Odličnom Zadru, pogotovo u nastavku, mora se priznati, pomogla je zaista užasna Cedevita koja dugo nije odigrala ovako katastrofalnu utakmicu.

Na kraju poluvremena je Zadar vodio 30:26 i teško je reći koja momčad je mogla biti sretnija s tim rezultatom, jer su prvih 20 minuta i Zadar i Cedevita bili jako loši. Igrači Cedevite su došli do mnogo otvorenih šuteva i gotovo sve promašili. Čak 17 šuteva su gosti uputili u prvih 20 minuta. Pogodili su samo tri. S druge strane Zadrani su gubili previše lopti, a tome dodali i niz promašenih zicera.

Zadrani su odlično krenuli. Kao i u prošlim utakmicama Ante Nazor je krenuo s Ivom Ivanovom na "trici", dok su u reketu bili Josip Sobin i Filip Kraljević. Lovre Bašić i Franko Šango zauzeli su pozicije bekova. Ivanov i Sobin kreirali su vodstvo od 4:0, a Zadar je u petoj minuti imao 10:3. Cedevita je u početnim minutama imala katastrofalan šut, a Zadrani su se dobro odupirali čvrstoj obrani gostiju. Prvi je na klupu otišao Šango, koji je promašio prva dva šuta, a zamijenio ga je Henrik Širko.

Odlično je igrao Kraljević, koji je postigao pet koševa za redom, a posebno je atraktivna bila asistencija Lovre Bašića sa svoje polovice na polaganje zadarskog centra za 39:30. Repeša nije mogao promaći pravu petorku za oduprijet se borbenim Zadranima.

ZADAR - CEDEVITA 68:54

(19:10, 11:16, 18:12, 20:16)

ZADAR - Dvorana Višnjik. Gledatelja 1500. Suci: Siniša Herceg (Zabok). Alfred Jovović (Velika Gorica), Hrvoje Muhvić (Zagreb).

ZADAR: Bašić 5, Ivanov 16 (0-1), Kraljević 13 (5-6), Vraneš, Šango 3 , Sobin 14 (0-3), Širko 3, Špaleta, Barać 14 (5-6), Jurica. Trener: Ante Nazor.

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 2 (2-2), Barać 8, Ramljak 3, Pilepić 2 (1-2), Babić 10 (1-2), Delaš 11, Žganec 10 (2-6), Bilan 4 (2-4), Delaš, Gordić 2, Arapović 3. Trener: Jasmin Repeša.

Šut za dva: Zadar 17-33 (52%); Cedevita 14-28 (50%)

Šuta za tri: Zadar 8-22 (36%) Barać 3, Ivanov 2, Bašić, Širko, Šango; Cedevita 6-31 (19%) Delaš 3, Ramljak 1, Arapović, Babić

Slobodna bacanja: Zadar 10-16 (62%); Cedevita 8-16 (50%)

Skokovi: Zadar 41 (33+8); Cedevita 23 (20+3)