Četvrtak, 18. travnja 2024

Odlični Raštane i Benkovčani

Autor: Ivica Gjergja

05.09.2009. 22:00

Na dva domaća terena u Trećoj ligi-jug županijski predstavnici Velebit i Raštane osvojili su tri boda. Primorac je izgubio u Dugopolju.
Velebit je već u drugoj minuti imao vodstvo, da bi nakon sedam minuta igre rezultat bio poravnan. Nakon toga nastupa “eksplozija” odlične igre. Bila je to goropadna igra Velebita, koji je riješio susret i pobjednika već u 26. minuti. Osim što u pojedinim minutama obrana nije bila na razini (dva stopera su ozlijeđena), sve drugo je funkcioniralo.
Raštane su pak “promovirale” Marina Batura, dojučerašnjeg igrača NK Zadra. Batur je odigrao odlično, bio je svagjde, postigao je gol te imao asistenciju. Pored njega istaknuli su se uvijek dobri Marko Gospić i Goran Burčul.
Primorac je u Dugopolju imao svojih prigoda. Da su iz jedne postigli zgoditak moguće je da bi drukčije sve bilo, no ovako su morali priznat poraz.
Treća HNL-jug, rezultati drugog kola: Velebit – Neretva 4:2, Raštane – GOŠK DU 4:1, Dugopolje – Primorac 3:0, Dinara – Konavljanin 0:0, Trogir – Jadran LP 0:3, Jadran KS – Uskok, Zagora – Zmaj 4:2, Neretvanac – Hrvace 1:1, Primorac 1929 – Omniš 3:1.
Poredak:Dugopolje, Raštane i Jadran LP 6, Uskok i Jadran KS 4, Zagora, Primorac 1299, Velebit, Neretva, Omiš i Primorac B 3, Zmaj , Konavljanin, Dinara, Neretvanac i Hrvace 1, GOŠK DU i Trogir 0.
Raspored 3. kola: Primorac B – Neretvanac, Omiš – Raštane, Konavljanin – Velebit, Zmaj – Primorac 1929, Jadran LP – Zagora, Neretva – Trogir, Uskok – Dinara, Hrvace – Jadran KS, GOŠK DU – Dugopolje.