Danak neiskustvu i nerealiziranim prilikama

igor_nikolic
Andrija PROVIĆ
Igor Nikolić, trener Zadra

Rukometaši Zadra otvorili su 2010./11. sezonu sinoćnjim porazom na gostovanju u Kaštelima. U prvom kolu 1. HRL domaći je sastav s 37:29 ispratio pomlađenu momčad Igora Nikolića te pokazao zašto je Gradska dvorana u Kaštel starom već godinama na glasu kao teško osvojiva utvrda.

- Do sredine prvog poluvremena dobro smo parirali Kaštelima, međutim, naših osam vratnica domaći su pretvorili u osam kontri te na taj način stekli veliku prednost. U nastavku smo igrali strpljivije na postavljenu zonu, no 10 golova zaostatka iz prvog dijela pokazalo se nedostižnim. Unatoč porazu, zadovoljan sam igrom u drugom poluvremenu, a pohvalio bih Merhara i Maričića: dvojac kadeta koji je vrlo dobro odigrao svih 60 minuta - rekao je Igor Nikolić, trener Zadra.

KAŠTELA ADRIACHEM - ZADAR 37 (21):29(11)

KAŠTEL STARI - Gradska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanosić (Dugo Selo).

KAŠTELA ADRIACHEM: Pepur, P. Bujas, Dražić, Jeremić, Ševo 3, Topić 4, Krokar 4, Musulin 2, Babić 2, M. Bujas 12 (1), Bosnić (18), Jureškin 1, Jukić, Družijanić, Jajić 1, Nenadić 8. Trener: Ante Jureškin.

ZADAR SLAD: Cota (8), Svorcina (4), Torbarina 1, Klasanović, Jerak 5, Šimičević 3, Čirjak, Maričić 2, Brkljača 4 (1), Humbolt 3, Merhar 3 (2), Surać 8. Trener: Igor Nikolić.

Sedmerci: Kaštela Adriachem 1 (2); Zadar 3 (4).

Isključenja: Kaštela Adriachem 14 minuta; Zadar 4 minute.

Prva HRL

Rezultati 1. kola: Kaštela Adriachem - Zadar 37:29, Crikvenica - Đakovo 33:27, Senj Wallenborn - Hrvatski dragovoljac 38:35, Prelog - Brod Konstruktor 29:34, Županja - Ivančica Ivanec 28:30.

U 2. kolu (11. i 12. rujna) igraju: Đakovo - Osijek, Ivančica Ivanec - Kaštela Adriachem, Brod Konstruktor - Županja, Hrvatski dragovoljac - Umag, Crikvenica - Senj Wallenborn, Zadar i Prelog slobodni.

Fuchse i Gummerbasch maksimalni

U 2. kolu rukometne Bundeslige klubovi zadarskih igrača nastavili su pobjednički niz iz prvog kola. Sinoć je Füchse Berlin u svojoj dvorani sa 25:22 pobijedio Lübbecke uz pet golova Ivana Ninčevića (sedmerci 4-4). U prvom kolu Berlinčani su pobijedili Hannover u gostima (Ninčević 3 gola). Gummersbach, za koji od ove sezone nastupa Josip Valčić, u 2. je kolu kod kuće pobijedio Balingen (32:24). Valčić se protiv Balingena, baš kao i u prvom kolu protiv Lemga u gostima (pobjeda 31:30), nije uspio upisati među strijelce. Protiv Balingena Gummersbach je predvodio hrvatski dvojac Drago Vuković (7 golova) i Vedran Zrnić (6). Ninčevićev i Valčićev klub su trenutačno na drugom, odnosno trećem mjestu na ljestvici.