Subota, 27. travnja 2024

Birkić i Jurišić s dva projektila »torpedirali« Split

06.09.2020. 08:15

Momčad biogradskog Primorca u 2. kolu stigla je do prve pobjede u ovoj sezoni. Nakon prošlotjednog remija u Otoku, Biograjci jučer nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i u kraljevskom gradu porazili su momčad Splita rezultatom 2:0. Strijelci za domaću momčad bili su Vice Birkić u 18. minuti i Nikola Jurišić u 29. Momčad Mirka Labrovića potpuno zasluženo stigla je do ranog vodstva i u ostatku utakmice znalački uspjela sačuvati pobjedu. Prva je to pobjeda Biograjaca nakon dugo vremena na domaćem travnjaku i sigurno će im puno značiti za samopouzdanje u nastavku sezone
Od prve minute Biograjci su krenuli agresivno i s očitom namjerom da što prije stignu do vodstva. Ipak, prvu prigodu na utakmici imaju gosti iz Parka mladeži kada je Kapetanović tukao malo pored domaćeg gola. Odmah u sljedećoj minuti uzvraća momčad Primorca kada je Zelićev udarac umalo rezultirao pogotkom. Biograjci su napadali iz svih oružja, ali obrana gostiju je uspješno odolijevala. Imao je Split još jednu priliku kada je Kevin ukrao jednu loptu na 30-ak metara od gola domaćina, uposlio Tomičića koji pogađa vratnicu. U 18. minuti Biograjci su poveli. Pranić je odlično izveo korner s lijeve strane, na loptu natrčava Birkić i dobro tuče, ali vratar Splićana još bolje brani. Međutim, na odbijenu loptu ponovno natrčava Birkić i loptu šalje iza nemoćnog Mikačića – 1:0. Već u 29. minuti bilo je 2:0 za domaćina. Roko Nakić je bio u ulozi asistenta prethodno izigravši obranu gostiju iz grada podno Marjana. Kratko je dodao loptu za Jurišića koji izbija sam ispred gostujućeg vratara i zabija za 2:0. S tim rezultatom otišlo se na odmor.
Drugi dio počeo je prigodom domaćina, ali do povećanja vodstva nije došlo. U nastavku utakmice nije bilo izrazitih prilika niti na jednoj, niti na drugoj strani. Igra se većinom odvijala na sredini travnjaka, a Biograjci su znalački znali sačuvati vodstvo do samog kraja. U završnici utakmice gosti su imali šansu zabiti počasni pogodak, ali u tome ih je spriječila vratnica. Biograjci su potpuno zasluženo na svoj konto pospremili prvi ovosezonski trobod. Nadajmo se da će ih biti još puno.

PRIMORAC (B) 2
SPLIT 0

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 100. Sudac: Marko Bilušić (Šibenik) 6. Strijelci: 1:0 Birkić (18'), 2:0 Jurišić (29'). Žuti kartoni: Prpić, Jerbić (Primorac), Jelavić (Split). Crveni: –
PRIMORAC: Stojanov, Jerbić, Colić (od 62. Galešić), Birkić, Ješe, Nakić (od 74. Brkić), Lazrevski, Čolić (od 74. Šarin), Zelić (od 62. Prpić), Pranić, Jurišić (od 84. Bartulović). Trener: Mirko Labrović
SPLIT: Mikačić, Katavić, Ćovi, Kevin, Kapetanović (od 57. Duvnjak), Tomičić (od 84. Repić), D. Jelavić, B. Jelavić, Mamić (od 57.Mikrut), Danolić, Vivodinac. Trener: Armando Marenzi