Vitez na sto posto

06.09.2021. 07:31

HV POSEDARJE 2 –  OSK 1
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Kulušić. Pomoćnici: Mikula Štampalija i Ante Sverinski. Strijelci: 1:0 Rodić (13’), 1:1 Tadić (34’), 2:1 Klanac (60’). Žuti kartoni: J. Jurjević, I. Brkić (HV Posedarje), Ercegović, Marunica, Matijašević, Grčić (OSK) Crveni: –
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: K. Jurjević, Rončević (od 69’ Ivandić), Klanac, J. Brkić (od 85’ Kevrić), Pedišić, J. Jurjević, Tokić, Rodić (od 46’ Smokrović), Gambiraža (od 79’ Kovač), I. Brkić, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.
OSK: Cvrlje, Norac Kevo, Tadić, Radman Livaja, Bašić (od 46’ Matijašević), Barać, Bitunjac (od 59’ Grčić), Vidović (od 89’ Norac Kljajo), Ercegović (od 59’ Vukušić), Marunica (od 72’ Bašić), Spajić. Trener: Zdravko Ćurković
Dva kola, dvije pobjede. Hrvatski vitez Posedarje na najbolji je mogući način otvorio novu sezonu. Nakon gostujuće pobjede nad biogradskim Primorcem, Posedarci su u 2. kolu na svom igralištu Gordan Demo bili bolji i od OSK-a svladavši ih rezultatom 2:1. Domaćin je u vodstvo došao pogotkom Vite Rodića u 13. minuti utakmice. Unatoč brojnim prigodama domaćina, na odmor momčadi odlaze poravnatog rezultata. U 35. minuti momčad iz Otoka izjednačila je golom Duje Tadića. U nastavku dvoboja HV Posedarje ponovno dolazi u prednost nakon što je Luka Klanac zabio za 2:1 što je na kraju bio i konačan rezultat ove utakmice.
Posedarci su na najbolji mogući način, ranim pogotkom, otvorili ovaj dvoboj. Igrala se 13. minuta kada je Karlo Torbarina odlično poslužio Rodića koji zaobilazi suparničkog vratara i šalje loptu u njegovu mrežu – 1:0. U 18. minuti nova velika prigoda za domaće. Rodić ponovno sam izlazi na vratara Cvrlju, ali ovoga puta 100-postotna prigoda nije iskorištena. Četiri minute kasnije Josip Brkić prijeti udarcem s 15 metara, ali ispriječio se suparnički blok. U 30. minuti Ivan Brkić je krenuo u solo prodor s centra igrališta, ali njegov udarac upućen s osam metara osujećuje vratar Cvrlje. Tri minute kasnije ponovno prilika za povećanje vodstva. Na asistenciju Brkića, Karlo Torbarina izlazi oči u oči s gostujućim vratarom, Cvrlje nogom sprječava da lopta završi u njegovoj mreži. U jeku napada domaćina, gosti su izjednačili. Duje Tadić je u 34. minuti gađao bliži kut sa 16 metara i pogodio – 1:1. Do poluvremena bilježimo udarac Rončevića u 45. minuti koji »skida« Cvrlje.
U nastavku utakmice ponovno Posedarci kreću silovito. I to im donosi novo vodstvo u 60. minuti utakmice. Pedišić je odlično prošao po lijevoj strani i ubacio za Luku Klanca koji utrčava iz drugog plana i volejom zabija za 2:1. Torbarina je okušao udarac sa 16 metara u 68. minuti, lopta je fijuknula pored vratnice. Igrala se 75. minuta kada je Tadić ponovno bio blizu izjednačenja. Tukao je s 20 metara, ali pored gola. Pet minuta kasnije na ubačaj Ivana Brkića, Josip Jurjević tuče glavom, ali Cvrlje je ponovno na visini zadatka. U prvoj minuti sudačke nadoknade Smokrović je krenuo sam na gol OSK-a, ali umjesto mreže pogađa vratnicu. Odlična partija Posedaraca za koju zaslužuju sve pohvale.

NERETVANAC 2 – ZADAR 2
OPUZEN – Igralište Podvornica. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnici: Kujundžić (Split), Proso (Gata). Strijelac: 1:0 Bačić (31’), 1:1 Blažević (66’ – 11 m), 2:1 Valinčić (87’), 2:2 Iveljić (89’). Žuti kartoni: Bačić (Neretvanac); Bačkov, Iveljić, Blažević (Zadar). Crveni karton (drugi žuti): Valinčić (87’ Neretvanac)
NERETVANAC: Dizdar, Bošnjak, Deak, Topić, Stojčević (od 82’ Mihaljević), Taslak, Popić, Seo (od 73’ Buljan), Bačić, Čepo, Valinčić. Trener: Goran Proleta.
ZADAR: Pinčić, Iličić, Iveljić, Rokov, Bugarija, Blažević, Begonja, Majić (od 82’ Pranić), Jerbić, Bačkov, Zdrilić (od 59’ Glavan). Trener: Želimir Terkeš.
Sjajnim pogotkom glavom Josipa Iveljića, nakon ubačaja Davida Iličića, Zadrani su jučer u završnici utakmice uspjeli osvojiti bod u Opuzenu kod aktualnog prvaka Neretvanca. Bila je to otvorena utakmica u kojoj su domaćini dvaput vodili. Prvi gol za momčad sa Stanova postigao je Vlatko Blažević koji je bio precizan u 66. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio. Pogodio je Zadar mrežu domaćina i u 84. minuti preko Ante Tonija Bačkova, no sudac je označio igranje rukom.

SLOGA 4 – PRIMORAC 2
MRAVINCE – Igralište Glavica. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Vidović (Split), Sarić (Prugovo). Strijelci: 0:1 Nakić (18’), 0:2 Klopp (20’), 1:2 Boban (45’), 2:2 Pranjić (68’), 3:2 Marović (71’), 4:2 Pezo (79’). Žuti kartoni: Musa, Marić (Primorac). Crveni karton: Ninčević (9’ – Primorac).
SLOGA: Brdar, Andabak, Boljat, Boko, Gotovac (od 46’ Žižić), Katić (od 67’ Blažević), Boban (od 57’ Vekić), Marović, Romić, Pezo (od 90’ Beović), Valenti (od 46’ Pranjić). Trener: Boris Pavić.
PRIMORAC: Stojanov, Nakić, Ninčević, Birkić, Vodopija (od 85’ Došen), Klopp, Lazarevski, Marić (od 79’ Lokin), Musa, Kuman (od 74’ Okechukwu), Jurišić. Trener: Krešimir Sunara.
Primorac je u Mravincima do posljednjih sekundi prvog poluvremena vodio 0:2, ali je na kraju potpisao drugi poraz ove sezone. Iako su od devete minute bili s igračem manje nakon isključenja stopera Ivana Ninčevića, dvije kontre Roka Nakića i Alexandera Kloppa donijeli su prednost gostima. Do poluvremena Sloga je smanjila, a onda u nastavku i preokrenula rezultat. Primorac se u prvih 45 minuta očito previše fizički potrošio nadoknađujući brojčani zaostatak, što je u drugom poluvremenu došlo do izražaja. Mravinčani su prebacili igru na polovicu Primorca čiji igrači nisu imali pravi odgovor na pritisak suparnika pa su nakon dva kola i dalje bez boda.
Ostali rezultati 2. kola: Urania – Kamen 1:1, Neretva – Junak 3:0, Hrvace – Zagora 2:0, Vodice – GOŠK Dubrovnik 1919 1:1, Split – Jadran LP 1:3, Zmaj – Uskok 1:1.