Nedjelja, 5. svibnja 2024

11 C°

Zlata Mrvičića i Domdjonija

05.10.2010. 22:00

Proteklog vikenda održan je jak turnir za seniore i juniore koji je bio uvod predstojećeg Svjetskog seniorskog prvenstva u Beogradu, kao i juniorskog Europskog prvenstva u veljači 2011. Nastupilo je preko 500 natjecatelja gdje je bilo eminentnih imena u karate sportu iz nekoliko zemalja.
Ante Mrvičić, član karate kluba B iz Biograda, nastupio je u dvije kategorije i to u juniorima (+76 kg teška kategorija) gdje je još jednom potvrdio svoju kvalitetu i osvojio zasluženo prvo mjesto. Također Ante je nastupio i u seniorskoj kategoriji (-84 kg poluteška) gdje je u četvrtfinalu porazio seniorskog reprezentativca Hrvatske i plasirao se u polufinale gdje ga je čekao europski viceprvak iz BiH koji je medalju osvojio u Ateni ove godine. Poražen je u produžetku, a u repasažu za treće mjesto pala mu je koncentracija protiv natjecatelja iz Zagreba te nakon jednog nedopuštenog kontakta gubi poen te ostaje bez medalje. Bez obzira na to Ante Mrvičić je izuzetno talentiran i perspektivan borac pred kojim je budućnost, a također ide stopama trofejnog Danila Domdjonija. I Domdjoni je nastupio nakon povratka iz Beograda s jakog turnira reprezentacije. Vidno umoran je u repasažu u polufinalu izgubio od srpskog natjecatelja te osvojio 4. mjesto. No u kategoriji (-60 kg) dominirao je i zasluženo osvojio prvo mjesto.