Novi gol Ivana Santinija

Ivan Santini

Ivan Santini potvrdio je odličnu golgetersku formu i u 10. kolu prvenstva Belgije. Njegov je Kortrijk sa 0:2 slavio na gostovanju kod Charleroia, a zadarski napadač zabio je za vodstvo u 13. minuti. Svega tri minute kasnije gosti su povećali prednost autogolom Sebastiena Dewaesta, a do kraja se mreže nisu tresle, iako je Kortrijk od 54. minute igrao bez isključenog Nebojše Pavlovića. Santinijeva momčad je ovom pobjedom skočila na diobu od sedmog do devetog mjesta sa 13 bodova, koliko imaju i Mechelen i Genk. Vodeći i jedini neporaženi Anderlecht ima 22 boda, a drugi Gent 18. Na ljestvici strijelaca vodi Frederic Gounongbe iz Westerloa sa devet golova, a Santini je na diobi šestog mjesta sa četiri.