7 C°

Diadora u finalu protiv Dubrovnika

06.10.2020. 08:03

U polufinalu Kupa Krešimira Ćosića regije jug na kraju utakmice između Diadore i Sukošana semafor je pokazao +31 za Zadrane, iako su gosti veći dio utakmice bili u »igri«. Početna serija domaćih 7:0 natjerala je goste na brzo traženje minute odmora. Sukošan je posložio svoje redove te smanjio na 12:10. Dosta nervozna prva četvrtina završila je vodstvom Diadore 16:10. Sličan ritam donijela je i druga četvrtina u kojoj su se Sukošanci približili na 20:17 te »p(r)ozvali« Marija Pešuta, trenera Diadore, da okupili svoje igrače na minutu odmora. Čvrsta obrana Diadore natjerala je potom Sukošan na dosta izgubljenih lopti što je domaćinima donijelo puno laganih poena iz kontri te atraktivno zakucavanje Vite Barbaroše pa se na veliki odmor otišlo s 37:25 za Entuzijaste.
Početkom drugog poluvremena gosti su se vratili u utakmicu i tricom Bašića došli na zaostatak od svega -5. S druge strane, brzo je uzvratio Vidaić i tu je bio kraj za Sukošan. Uslijedila je serija trica, uz Vidaića pogađali su Barabaroša, Segarić i Marčev. Na kraju uvjerljiva pobjeda »dvozlatnih« 89:58. Svi igrači Diadore upisali su minutažu, a među njima je bio i debitant Andrea Iannilli. Talijan je u nepunih pet minuta, koliko je proveo na parketu, odigrao solidno u obrambenom djelu gdje je pohvatao gotovo sve skokove,a upisao je i jednu blokadu. Ovaj 207 centimetara visoki centar nastupao je za brojne talijanske klubove, među kojima su i Dinamo Sassari, Virtus Romu te Fortitudo Bologna u sezoni 2015./16. Prošlog ljeta zabilježio je i nastupe na Zadarskoj ljetnoj ligi, u dresu Kampo Kaštela. Zadrane sutra (srijeda) u finalu očekuje prvoligaš Dubrovnik. Utakmica će se igrati u Jazinama u 18 sati.