Novi poraz Zadrana u prvoj ligi, na uzbunu zvoni Varaždin

Marin GOSPIĆ

Još jedno loše izdanje Zadrana koji kako sezona ide dalje pokazuju sve skromnija izdanja. Pitanje je ima li kraja crnom nizu na koji se svaki vikend prikači neka nova karika. Ovaj put bio je to Varaždin. Mladi zadarski sastav, koji u svojim redovima ima i nekoliko članova mladih reprezentativnih selekcija odigrao je utakmicu za zaborav. Problem je samo u tome što se porazi gomilaju pa je situacija oko borbe za izbjegavanje posljednje pozicije sve teža.

- Jednom riječju, katastrofa - rekao je nakon utakmice Marin Masnić, trener "plavih".

Teoretski, dvoboj s Varaždinom bila je posljednja prilika za zadržavanje izgleda za četvrto mjesto koje donosi razigravanje s prva tri sastava. Praktično, bila je to još jedna potvrda da u ovom Zadru neke stvari nisu posložene kako treba. Previše nervoze, posebno u trećem setu, nevjerojatan niz pogrešaka na servisu u četvrtom setu, pa se nameće zaključak da mladost i neiskustvo nisu jedini problem. Sve što smo vidjeli bila su dva inspirativna poena tehničara Tomislava Mišlova, poneki dobar blok i to je bilo to. Jest, Varaždin ima u svojim redovima nekoliko solidnih igrača i dobar izbor igrača za servis, ima i „razarača" Filipa Silića, ali gosti nisu ostavili dojam momčadi koja bi s toliko lakoće trebala odnijeti bodove iz Zadra. A dogodilo se upravo to. To što je Zadar vodio 1:0 u setovima, a u drugom setu spasio jednu set loptu i približio se na 23:24 podaci su koji ne popravljaju „dijagnozu". Od početka je Varaždin bio bolja momčad, a potvrda za to je stigla u trećem i četvrtom setu u kojem su gosti bez po muke riješili posao.

- Toliko smo razigrali protivnika da je to nevjerojatno - dodao je Masnić koji je u jednom trenutku u trećem setu promijenio cijelu (!) postavu.

- Želio sam nekako probiti momčad i kratko odmoriti neke igrače za četvrti set. Posebno Antonija Suraća kojem nije išlo i bio je loš kao i svi ostali. Međutim, bez obzira igra li Surać dobro ili loše ne možemo ići naprijed ako ovisimo samo o jednom igraču.

Konačno, situacija je takva da je Masnić ponudio ovakav zaključak:

- Iz ove perspektive naša jedina šansa je Čazma. Trebamo ih pobijediti i izbjeći zadnje mjesto. To je naša stvarnost.