Novinari biraju najbolje

Slika korisnika martinazd
Tradicionalna akcija Zadarskog lista
Nagradit će se najbolji sportaš, sportašica, momčad, ekipa, najbolji sportaši s invaliditetom (Trofej Zadarski) te nada godine
VEDRAN SITNICA
Najbolji u 2018.

Dvadeset i šestu godinu zaredom, a to znači od kada Zadarski list postoji, organiziramo izbor najboljih sportaša i sportskih kolektiva u Zadarskoj županiji u pojedinoj kalendarskoj godini. Sportska redakcija Zadarskog lista kontaktirat će ovih dana sve medije koji djeluju u Zadru, bilo da je riječ o onima kojima je sjedište u Zadarskoj županiji ili onima koji su organizirani kao dopisništva matičnih kuća čija su sjedišta u drugim gradovima. Tako ćemo svima njima uputiti poziv za uključivanje u našu akciju u kojoj će u šest kategorija moći dati svoj glas nekom od kandidata s liste koju smo predložili. Sudionici ankete dodjeljivat će po kategoriji prvo, drugo i treće mjesto koje donosi pet, tri, odnosno jedan bod. U slučaju da pojedini kandidat(i) ima(ju) isti broj bodova odlučivat će veći broj prvih, odnosno drugih mjesta.
Biraju se najbolji sportaš, sportašica, momčad, ekipa, najbolji sportaši s invaliditetom (Trofej Zadarski) te nada godine. Kod prve četiri kategorije nagradit ćemo troje najboljih, a među sportašima s invaliditetom i nadama prvo mjesto. Za ove kategorije konkuriraju svi sportaši iz Zadarske županije koji su najmanje šest mjeseci (ili pola sezona) u 2019. godini nastupali za neki županijski klub, kao i oni koji ne nastupaju za lokalne klubove, a ostvarili su iznimne rezultate s reprezentacijom ili općenito na najvišoj europskoj odnosno svjetskoj razini. Proglašenje najboljih bit će, kako to tradicija nalaže, u srijedu 15. siječnja u 12 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar na prigodnoj svečanosti na kojoj očekujemo veliki broj sportaša, sportskih dužnosnika i prijatelja sporta.

Sportaš

David Bajlo (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP štapom iz brodice: 8. pojedinačno, 2. momčadski; PH štapom s obale: 1. pojedinačno i momčadski
Luka Banić (body building, powerlifting): SP (body atletic, teška kategorija): 3., Prvenstvo Balkana powerlifting: 1. u bench pressu i deadliftu
Toni Filipi (boks): EP (-91 kg): 3.; Europska ljestvica (-91 kg): 4.
Josip Jurlina (Futsal klub Paklenica): EP U-19: 2.
Noa Kuman (Plivački klub Jadera): Otvoreno PH, 400 m mješovito: 3.
Dominik Livaković (nogomet): plasman na EP
Saša Martinović (šah): EP (ekipno): 5.
Luka Modrić (nogomet): plasman na EP
Antonio Milin (Plivački klub Zadar): Otvoreno PH, 3. na 100 i 200 m prsno; Ljetno PH: 1. mlađi senior na 100 prsno i 200 m prsno
Lovre Milin (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP U-21 (štapom iz brodice): 1. pojedinačno, 2. momčadski; PH U-21 (štapom iz brodice): 2. pojedinačno, 1. momčadski; PH U-21 (štapom s obale): 3. pojedinačno, 1. momčadski
Ivan Mišković (Atletski klub Fortius): Dvoransko PH: 1. troskok
Ante Mrvičić (karate): Ekipno EP (borbe): 3.
Božo Puhalović (Plivački klub Zadar): Zimsko PH: 3. senior i 2. mlađi senior na 50 m slobodno, 3. mlađi senior na 50 m delfin
Marko Sikirić (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP štapom iz brodice: 3. pojedinačno, 2. momčadski; PH štapom iz brodice: 2. momčadski
Stipe Šestan (Judo klub Zadar): PH (-100 kg): 3.
Ivan Vrbnjak (Vaterpolski klub Zadar 1952): PH: 8., 2. regionalna liga: 8., drugi strijelac druge regionalne lige

Sportašice

Paola Borović (atletika): Dvoransko prvenstvo Balkana: 3. troskok, hrvatski dvoranski rekord u troskoku
Mirna Dasović (Veslački klub Jadran): PH (laki samac): 3.
Kristina Golem (Odbojkaški klub Zadar): PH: 11.
Bruna Huljev (Klub skokova u vodu Zadar): EP juniorke, 3 m: 12., 1 m: 14., Ljetno PH: 3. na 1 m i 3 m
Marcela Marić (Klub skokova u vodu Zadar): Zimsko PH: 1 m: 1.; SP: 1 m: 35., 3 m: 44.
Zrinka Miočić (judo): EP U-23 (+78 kg): 3.
Tea Radil (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP štapom s obale: 3. ekipno; 5. pojedinačno; PH štapom s obale: 1. pojedinačno i ekipno
Marija Režan (košarka): članica reprezentacije, treće mjesto Eurolige, deveta skakačica Eurolige
Ana Vrsaljko (Ženski košarkaški klub Zadar): PH 4. mjesto, treća najefikasnija igračica (18.4); PH (polusezona): najkorisnija igračica lige (31,1), najefikasnija igračica (23.6)

Momčad

Ivan Validžić/Frane Bencun (Veslački klub Jadran): PH (dvojac »bez« lakih seniora): 2.
Ivan Zeljko/Daniel Mijatović (Stolnoteniski klub Donat): PH parovi: 3.
Košarkaški klub Sonik Puntamika: Prva liga: 1. mjesto i plasman u Premijer ligu
Košarkaški klub Zadar: PH: polufinale; Kup RH: polufinale; ABA liga: 11.
Kuglački klub Zadar: PH: 5.; Kup RH: 4.
Odbojkaški klub Zadar: PH 11., plasman u Superligu, PH mlađi kadeti: 2.
Plivački klub Zadar: (PH 25 m): 5. momčadski
Šime Fantela/Mihovil Fantela (JK Sv. Krševan): Svjetski kup. Miami 3., Genoa 4., Marseille 5., Kiel 8.; ISAF ljestvica: 5.
Vaterpolski klub Zadar 1952: PH: 8., 2. regionalna liga: 8., PH nade: 1.; Kup RK mlađi juniori: 3.

Ekipe

Futsal Super Chicks: PH: 4.
Iva Karačić/Ela Žuvanić (Veslački klub Jadran): PH (dvojac bez): 3.
Enia Ninčević/Mihala de Micheli Vitturi (Jedriličarski klub Uskok): EP: 28., SP: 32., ISAF ljestvica: 30.
Odbojkaški klub Zadar: PH: 11.
Plivački klub Zadar: Ekipno PH (A): 8.
Ženski košarkaški klub Zadar: PH: 4., PH juniorki: 8.
Ženski nogometni klub Donat: Druga liga zapad/jug (polusezona): 1., PH kadetkinje: 4.

Nade

Matea Čerina (Atletski športski klub Benkovac): Dvoransko kadetsko PH: 1. na 60 m, 200 m: kadetsko PH: 1. na 60 m, 200 m, skok u dalj; mlađe juniorsko PH: 1. na 100 m; dvoransko juniorsko PH: 1. na 60 m; tri kadetska (60 m, 200 u dvorani, 100 m) i jedan hrvatski rekord mlađih juniori (60 m u dvorani)
Luka Jurjević (Taekwondo klub Obrovac): EP kadeti (-65 kg): 3., PH kadeti (-65 kg): 1.
Luka Kevrić (Hrvački klub Zadar): PH slobodnim stilom (mlađi dječaci) - 75 kg: 1.; PH grčko-rimskim stilom (mlađi dječaci) - 75 kg: 1.
Rea Kurtin (Biciklistički klub Zadar): Brdsko PH: 1.; kronometar PH: 1.; cestovno PH: 1.; kup PH: 1. sve kategorija kadetkinja
Ria Longin (Klub skokova u vodu Arno): Ljetno PH mlađih kadetkinja: 1. na tornju; Zimsko PH mlađih kadetkinja: 1. na 1 m, 3 m, toranj
Lora Magaš (Klub skokova u vodu Zadar): Ljetno Kadetsko PH: 1. na 3 m, toranj, sinkro 3 m; Zimsko kadetsko PH: 1. na 1 m, 3 m, toranj
Matej Nevešćanin (Klub skokova u vodu Zadar): Ljetno Kadetsko PH: 1. na 1 i 3 m; Zimsko kadetsko PH: 1. na 1 m, 3 m, sinkro
Toni Premić (Kickboxing klub Pretorian): Kadetsko EP: light kick (+69 kg): 1., PH kadeti: kick light (+ 69 kg) 1.
Tea Smokrović (Atletski športski klub Zadar): dvoransko juniorsko PH: 1. troskok, juniorsko PH: 1. troskok:
Drago Stanić (Vaterpolski klub Zadar 1952): PH: 8., 2. regionalna liga: 8., Kup RH mlađi juniori 3., EP U-17: 9.
Sara Šandrić (Atletski klub Olympionik): dvoransko PH mlađe juniorke: 1. skok u vis, PH za juniorke i mlađe juniorke: 1., Prvenstvo Balkana mlađe juniorke: 2.
Luka Škara (Biciklistički klub Zadar): PH ciklokros: 1., brdsko PH: 1., kriterijsko PH: 1.; kronometar PH: 1., cestovno PH: 1., Kup RH: 1., sve kategorija početnici (U-14)

Sportaši s invaliditetom

Branko Began (Sportska udruga slijepih i slabovidnih osoba Donat): šahovsko PH slijepi i slabovidni: 1.
Vladimir Gašpar (Atletski klub osoba s invaliditetom Fortius): SP (koplje): 7.; SI (koplje i kugla): 2.: PH (koplje): 1.
Košarkaški klub osoba s invaliditetom Zadar: PH: 2.; Kup RH: 1.
Lucija Mijolović (Plivački klub Zadar i Udruga Mali princ): PH osoba s invaliditetom: 3 zlata; EP u plivanju za osobe s Down sindromom: 2. na 100 m i 200 m prsno; EP u atletici za osobe s Down sindromom: 1. na 1.500 metara, 2. na 800 m
Mihovil Ninčević (Plivački klub Jadera): PH osoba s invaliditetom: 6 zlata
Odbojkaški klub osoba s invaliditetom Zadar: Kup RH: 2., PH: 8.
Ivica Vidulić (Udruga Mali princ): EP u atletici za osobe s Down sindromom: 2. koplje


15. sječnja u 12 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu bit će proglašenje najboljih


Kratice

SP = Svjetsko prvenstvo EP = Europsko prvenstvo PH = Prvenstvo Hrvatske SI = Svjetske igre Napomena: Kandidati su po kategorijama objavljeni abecednim redom

Kategorija: 
Ocjena: 
Nije još ocijenjeno