Novo gostujuće slavlje

06.03.2011. 23:00
Novo  gostujuće  slavlje

Lider prvenstva lakše  nego što je mislio osvojio je nove bodove te i  nadalje drži vrh prvenstvene ljestvice. Utakmica je lako dobivena  jer je od prve minute  cijela momčad ušla  agresivnom i čvrstom  obranom gdje nisu dopustili dvojici ponajboljih domaćih igrača  Abramoviću i Protegi  da dođu do izražaja.  Osim igrača glavnu ulogu u dobrim obranama  imala su oba vratara koji su “zaključali” svoju  mrežu. Galebovi su poveli sa 3:0 te tu prednost  održavali sve do rezultata 8:11 kada su napravili seriju od pet pogodaka. Domaćini su  radili dosta tehničkih  pogrešaka, a gost je brzim kontrama punio  protivničku mrežu pa je  rezultatska prednost do  kraja poluvremena bila  čak 10 pogodaka za Biograd. Već tada se nazirao pravi potop domaćina. Buovac, Markić  i Duvnjak punili su  mrežu, a uz njihovu asistenciju do izražaja je  došao i kružni napadač  Ante Sakić koji je odigrao najbolju utakmicu  do sada.
Zadnjih 8 minuta trener Šarić uveo je i poletarce koji se nisu baš  snašli pa je domaćin uspio postići pet pogodaka zaredom što je samo  ublažilo veliki poraz domaćina. U sljedećem  kolu u Biograd dolazi  Jelsa pa se očekuju i  novi bodovi s obzirom  na to da su ih dobili i u  Jelsi. Do sada je ovo  veliki uspjeh biogradskog rukometa jer u 14  kola Biograd ne zna za  poraz, ali financijska situacija i nadalje pritišće  rukometaše. No sportski “dišpet” ostaje unatoč brojnim problemima koje i nadalje prati  ovaj klub.

OLIMPIJA – BIOGRAD 28 (10):37 (20)

MURTER – Športska  dvorana Murterski škoji:  Gledatelja: 50. Suci: Ivan  Grbavac (Vrgorac) i Ivan  Komšo (Vid). Nadzornik:  Ivo Bukić (Šibenik).
OLIMPIJA: Kuač, Martinović 1, Ergić 2, Nakić 5,  Šprljan, Škarić 5, Protega  3, Kendeš, Tadić, Abramović 6, Storić 5, Mrčela,  Ljubić 1, Mialjević. Trener: Ervin Vučak.
BIOGRAD: Tomić, Raspović, Sakić 7, Morović,  Mikulić,  Troskot 1, Buovac  10, Kvartuć 1, Pelicarić 4,  Punoš 1, Knežević, Katuša, Fabijan, Duvnjak 5,  Zorica 4, Markić 4. Trener:  Tomislav Šarić.
Isključenja: Olimpija 2  min, Biograd 6 min
Sedmerci: Olimpija  4(6), Biograd 1(1)