Raspucana Nova zora

Autor: Z L

06.09.2009. 22:00

VRČEVO 2 ZLATNA LUKA 2
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Katuša (Raštane Donje). Pomoćnici: Marko Vujević i Nevenko Zdrilić. Strijelci: 1:0 I. Števanja I (24′), 2:0 A. Galešić (69′), 2:1 Novaković (78′), 2:2 Nadinić (82′). Crveni karton: Josip Števanja (u 89′, drugi žuti).
VRČEVO: M. Dević, M. Galešić (od 46′ I. Katuša), I. Galešić (od 46′ R. Katuša), A. Števanja, Ž. Števanja (od 54′ I. Števanja II), F. Števanja, S. Števanja, Š. Števanja (od 60′ A. Galešić), I. Števanja I, J. Števanja, F. Dević. Trener: Davor Dević.
ZLATNA LUKA: Josip Dijan, Grginović (od 70′ K. Oljica), Torbarina (od 37′ Pavin), Nadinić), Pašić, T. Gašparović, Peričić, B. Gašparović, Morović, Brkić (od 71′ Novaković), Jurica Dijan (od 2′ Strenja). Trener: Robert Dijan.
U 1. kolu novoga prvenstva jedinstvene ŽNL Zadar u općinskom derbiju u Gorici borbeni igrači Vrčeva odigrali su neodlučeno 2:2 protiv sastava iz Sukošana. Vrčevo je povelo 1:0 u 24. minuti, kada je S. Števanja centrirao s desnog boka, a odbijenu loptu od vratara J. Dijana, spretni I. Števanja I izbliza ubacio u mrežu. Na 2:0 momčad iz Glavice povisila je u 69. minuti kada je udarcem sa 16 metara bio precizan A. Galešić. Tada se gosti bude i ubrzo poravnavaju rezultat, gdje prvo M. Novaković u 78. minuti odbijenu loptu od vratara M. Devića izbliza posprema u mrežu, a u 82. minuti stoper B. Nadinić, nakon izvedenog kornera, glavom s pet metara postavlja konačnih 2:2.
NOVA ZORA 7 DALMATINAC 0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zemunik) i Ante Zubčić (Pridraga). Strijelci: 1:0 Šarić (10′), 2:0 Njitraj (23′ – 11 m), 3:0 K. Mikas (36′), 4:0 Šarić (57′), 5:0 Njitraj (62′), 6:0 Njitraj (64′), 7:0 Jergović (67′).
NOVA ZORA: Markić, M. Mikas, Polegubić, Milat, Bobanović, Eškinja (od 46′ Batur), L. Mikas, Šarić, Jergović, K. Mikas, Njitraj. Trener: Šime Mikas.
DALMATINAC: Mi. Gregurević (od 42′ Kovač), Ma. Gregurević, Musap, D. Viduka, Blagdanić, Birkić, M. Viduka, Franov, J. Gregurević, T. Gregurević, Ćustić. Trener: Mate Gregurević.
Već u 10. minuti domaći su poveli golom Šarića kojeg je idealno u petercu gostiju pronašao Krešo Mikas. Na 2:0 povisio je Njitraj iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. U 36. minuti igre nesebično dodavanje do Kreše Mikasa koji rutinirano s pet metara svladava Viduku, koji je na golu zamijenio ozlijeđenog Milu Gregurevića. Agilni Šarić snažnim udarcem s 10-ak metara postavlja 4:0. Peti i šesti pogodak djelo je najboljeg igrača susreta Danijela Njitraja, koji je svojom igrom skrenuo na sebe pozornost. Konačnih 7:0 postavio je veteran Jergović kada je iz solo prodora pogodio malu mrežicu, sa 6-7 metara iskosa.
ZEMUNIK 1 PAKOŠTANE 0
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Ivan Čačić i Damir Kraljević (oba Zadar). Strijelac: 1:0 Dragan Fabijan (48′).
ZEMUNIK: Krnčević, Baždarić, Buljat (od 42′ Davor Fabijan), M. Marušić, T. Marušić, Ćurković, Perić (od 46′ Paleka), Šarić, Alvir (od 75′ J. Šestan), Šare (od 72′ Biloglav). Trener: Milivoj Krnčević.
PAKOŠTANE: Knez, Barišić, J. Vulin, S. Vulin, Miočić, Gegollaj (od 88′ J. Stojanov), Mikulić, A. Stojanov (od 84′ M. Maksan), Lacman, R. Maksan, R. Barešić (od 63′ M. Barešić). Trener: Ahmet Zejnelagić.
Na otvaranju prvenstva Zemuničani su pokazali više nego gosti, a jedan zgoditak je odlučio pobjednika. U 48. minuti iz solo akcije Dragan Fabijan s 28 metara izvanredno je “tukao” za pobjedu. Treba istaknuti igru mlade i poletne momčadi Zemunika i nakon vodstva, koja svakako obećava u budućim susretima.
NOŠK 1 PODGRADINA 1
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 1:0 Baždarić (67′), 1:1 Lončar (86′).
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, Anzulović, Pavasović, Zorić, I. Buterin, Vlatković, Mijolović, Badžoka (od 84′ Zrilić), Oštrić (od 88′ Buterin), Bratović (od 34′ Čolak). Trener: Šime Baždarić.
PODGRADINA: S. Bakić, A. Žuža, M. Žuža (od 633′ Bilaver), J. Batur, Janković, M. Žuža (od 34′ Lončar), Budak (od 66′ Šalina), Pavičić, Crnjak, Nekić (od 32′ B. Batur). Trener: Marko Nekić.
U vrlo zanimljivoj utakmici bodovi su podijeljeni. NOŠK je došao u vodstvo pogotkom Badžoke u 67. Badžoka jer u 78. minuti pogodio vratnicu, lopta se odbila u gol-aut. U 86. minuti gosti izjednačavaju kada Buterin pogađa suprotni kut golmana.
GORICA 4 VELEBIT (G) 3
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 100. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ivica Zdrilić (Popovići). Strijelci: 0:1 Juko (8′), 0:2 Juko (27′), 1:2 P. Mikulić (34′), 1:3 Juko (39′), 2:3 Kamber (63′). 3:3 P. Mikulčić (5′), 4:3 P. Mikulić (8′).
GORICA: Z. Erlić, Prtenjača (od 46′ A. Batur), Čulina (od 46′ A. Erlić), G. Mikulić, J. Ikić, Š. Čirjak, J. Batur (od 70′ Perić), M. Ikić (od 81′ Budanović), J. Čirjak, P. Mikulić, Matanović (od 51′ Kamber). Trener: Mile Batur-Ćeza.
VELEBIT: Antunović, Radoš, Krešić, Drlja, Jupi, Radočaj (od 81′ Lovrić), Juko, Komšić (od 72′ Kapičić), Matijević (od 87′ Jerković), Ćustić, Franjić. Trener: Darko Grčar.
Poslije odlične nogometne predstava na terenu u Gorici uporni domaći uspjeli su preokrenuti vodstvo borbene momčadi Velebita i pobijediti sa 4:3. Na startu prvenstva osvojili su tri prva boda, iako su u prvom poluvremenu domaćini dominirali na terenu, neefikasni Goričani postigli su samo jedan zgoditak u 34. minuti. Strijelac je bio Pave Mikulić, pojačanje iz Raštana. Međutim, borbeni gosti iz Gračaca iz tri brza protunapada preko Roberta Juke u 8., 27. i 39. minuti uspjeli su udarcem izbliza postići tri zgoditka i na odmor otići s prednošću od 3:1. U nastavku igre Gorica se budi. Ante Kamber u 63. minuti smanjuje na 3:2 da bi u finišu razigrani domaćini golovima Pave Mikulića u 85. i 88. minuti u potpunosti preokrenuli rezultat.
ŠKABRNJA 2 BIBINJE 1
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Viduka (Pridraga). Pomoćnici: Damir Kapitanović (Zadar) i Tadija Babić (Pridraga). Strijelci: 0:1 Iv. Žmire (10′) 1:1 An. Mičić (52′), 2:1 Iv. Kovačević (71′).
ŠKABRNJA: J. Karlić, A. Mičić, A. Šopić, P. Jurić, Š. Klarin, A. Vrsaljko, S. Bilaver, I. Kovačević, A. Pavlović, Z. Bilaver, A: Perica. Još su igrali: I. Grubić, A. Jurić, A. Perica, D. Karlić. Trener: Nado Kovačević.
BIBINJE: M. Pedić, S. Sikirić, D. Bugarija, V. Bugarija, A. Medun, S. Iglić, M. Bugarija, J. Sorić, H. Režan, Đ. Krizman, I. Žmire. Još su igrali: Z. Režan, L. Lukić, S. Šimunić. Trener: Mate Sorić.
Utakmica je počela minutom šutnje zbog smrti Denisa Sikirića, sportskog djelatnika. Po lijepom vremenu i dobrom terenu gledali smo osrednju utakmicu. Gosti su vrlo rano poveli, nakon loše reakcije domaćeg vratara, natrčao je Ivan Žmire i to je 0:1. Tako je završilo poluvrijeme. U drugom dijelu Škabrnja igra puno bolje i to je urodilo plodom, Ante Mičić u 52. izjednačava. Konačni rezultat 2:1 postavlja Ivan Kovačević, koji je pogodio mrežu u 70. minuti. Zaslužena pobjeda domaćina.
DEBELJAK 3 PAKLENICA 1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Zoran Žilić (Zadar) i Petar Paleka (Zadar). Strijelci: 1:0 Brkljača (20′), 2:0 M. Smolić (23′), 2:1 Boban (27′), 3:1 Marin Smolić (67′).
DEBELJAK: St. Smolić, Lučić, L. Torbarina, L. Gambiraža, Marić, An. Gambiraža, Tomašević, An. Smolić-Gigo, Ma. Smolić, Jerak, Brkljača. Još su igrali: Ante Smolić, Dražić, Antonio Smolić II, J. Torbarina, Jo. Smolić. Trener: Bruno Torbarina.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Križek, Vidić, Zelenika, Zanić, Vuksan, Zdunić, Boban, Koić, Jukić. Još su igrali: Petrović, Anić, Ivković, Zubčić. Trener: Tomica Milovac.
Nogometaši Debeljaka kao domaćini igrali su u Sukošanu i zasluženo pobijedili Paklenicu 3:1, golovima Brkljače (20′), Marina Smolića (23′), Bobana (27′) i Marina Smolića (67′), koji stavlja točku na “i” ove fer i korektne utakmice te zaslužene pobjede Debeljaka.
CROATIA 0 ARBANASI 1
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 200. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelac: 0:1 Novak (86′).
CROATIA: G. Matulj, A. Bolić (od 80′ V. Pirović), J. Bolić, M. Budanović, Deković, Bezinović (od 70′ Patača), A. Pirović, I. Matulj, Kresović, Duvnjak, D. Budanović. Trener: Nino Vidas.
ARBANASI: Šalov, Fain, Prenđa, Barjašić, Bilaver, Tomasov (od 64′ Pedišić), Rukavina, Ivuša (od ’71 Vučenović), Novak, Genda, Sinovčić. Trener: Željko Bakarić.
Na otvaranju sezone domaći nogometaši doživjeli su pomalo nesretan poraz. Iako su tijekom cijele utakmice dominirali, neuspjeh u ovoj utakmici mogli zahvaliti lošem završnom udarcu, ali i odličnom vrataru gostiju Šalovu koji je u nekoliko navrata spriječio siguran pogodak. Ante Pirović u 15. minuti pogađa vratnicu, a Kresović u 39. puca preko gola s nekoliko metara udaljenosti. Festival promašaja vidjeli smo i u nastavku, a u posljednjih 15-ak minuta “kockasti” su promašili četiri stopostotne prilike. Kazna za promašaje stigla je u 86. minuti, Novak koristi kiks vratara domaćih i gura loptu u praznu mrežu te tako donosi puni plijen svojoj momčadi.