Igokea treću četvrtinu dobila 18 razlike

Košarkaši Zadra izgubili su i drugu utakmicu na pripremnom turniru u Valjevu. Nakon što je u polufinalu od njih bolji bio Metalac rezultatom 82:68, u dvoboju za treće mjesto pobijedila ih je Igokea sa 83:73. Zadrani su bolje otvorili susret, te su na veliki odmor otišli s prednošću od sedam poena, 36:43.

Međutim, u trećoj četvrtini je Igokea napravila ogromnu razliku od čak 18 poena (26:8), te tako prešla u dvocifreno vodstvo 62:51, koje je u posljednjoj dionici znala sačuvati. Baš kao i dan ranije protiv Metalca, kada su trice šutirali 9-39, Zadrani su i ovaj put većinu svoje igre bazirali na vanjskom šutu. Protiv Igokee su ispalili 31 tricu, pogodivši čak 15, no to im nije bilo dovoljno. Posve je izostao učinak iz reketa (10-20 za dva, pri čemu je četiri dvice zabio Cosey), a zanimljivo je istaknuti da su Aleksandrovčani imali čak 17 slobodnih bacanja više, što je poprilično neobično, pogotovo za utakmicu pripremnog karaktera.

Glenn Cosey bio je najefikasniji kod Zadra sa 19 poena (pet asistencija i šest izgubljenih lopti) za 34 minute, dok je Drago Pašalić pridodao 14 koševa. Domagoj Bošnjak je za 35 i pol minuta zabio 11 poena, uz šest skokova i pet asistencija, a veliku minutažu imao je i Boris Barać (34 min, 8p, 4as). Kapetan Lovre Bašić je na terenu proveo tek 12 minuta, te je za to vrijeme postigao tri poena i udijelio dvije asistencije. Igokeu je do pobjede predvodio 20-godišnji bek Miroslav Pašajlić sa 22 koša (8-9 za dva) i četiri asistencije, a pratili su ga šuter Nemanja Krstić sa 16 poena, te krilni centar Igor Kesar sa 14 koševa i sedam skokova. Sinoć su u finalu turnira u Valjevu igrali domaćin Metalac i podgorička Budućnost. Momčad Ante Nazora sljedeći pripremni ispiti očekuju 11. i 12. rujna na turniru u Rijeci. Prvo će u petak u polufinalu igrati protiv Cedevite, a potom u subotu, ovisno o rezultatu, finale ili za treće mjesto protiv Kvarnera ili Cibone.