Triler utakmica – Nogometaši Zadra poveli, gubili, pa se ipak spasili

07.09.2018. 17:52

Zadrani su jučer u Sesvetama osvojili prvi bod u sezoni, baš kao i  njihovi domaćini. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su najviše profitirali gledatelji, a za izgubljena dva boda mogu žaliti u oba tabora.

U 11. minuti prvi pokušaj Zadra. Župan je s 18 metara pucao pored  gola. Niti minutu kasnije Majić je s desne strane proigrao Jurića na lijevoj, no njegov udarac s 15-ak metara vratar Sesveta spretno odbija u prvi  korner. Zadar je pokazivao više napadačkih ambicija pa je tako u 27. minuti Majić oštro ubacio s desne strane, a Matić u petercu za koračić nije  stigao do lopte. Nakon pola sata eto i Županovog pokušaja iz slobodnjaka sa preko 25 metara, malo preko gola. Bolju igru u prvom poluvremenu Zadar je okrunio vodstvom u 43. minuti. Odlično je novo pojačanje  Tin Matić (posudba iz varšavske Legije) pucao s dvadesetak metara i pogodio u donji desni vratarev kut – 0:1.

Početkom drugog poluvremena druga utakmica. Domaćini su od prve  minute krenuli po izjednačenje na koje nije trebalo dugo čekati. Kontru  Sesvećana Jovičević je pretvorio u 1:1. U 56. minuti Majić je oštro centrirao s desne strane, a Repić glavom pucao malo pored gola. I onda šest  minuta u kojima su Zadrani "nestali" s terena. U 59. minuti nakon kontre Bender brani prvi pokušaj Daga, ali iz drugoga napadač iz Obale Bjelokosti je precizan za 2:1. Prošlo je šest minuta, a Bender je ponovno morao po loptu u mrežu. Ponovno kontra, ponovno Dago i ponovno gol –  3:1. Činilo se da je stigao kraj zadarskim ambicijama u istočnom predgrađu Zagreba. Ali, nije bilo tako. Kapetan Dragan Župan u 69. minuti  precizno s vrha šesnaesterca pogađa za 3:2. Sudjelovao je Župan potom i  u akciji za izjednačenje. Igrala se 73. minuta kada je izveo slobodan udarac s 40 metara, Repić s lijeve strane kaznenog prostora prebacio na desnu, gdje se našao svježi Begić (ušao u igri četiri minute ranije) i odlično  pogodio za 3:3. Do kraja je ostalo još 20-ak minuta, ali golijada je završila. Još je u 90. minuti Župan pokušao iznenaditi vratara iz slobodnjaka s lijeve strane, nije prošlo. Mogao je Zadar i do potpunog preokreta u  prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Matić ušao je u 16-erac s desne  strane i pucao snažno, ali preko gola. Luda utakmica završila je opasnim  pokušajem Daga u posljednjim sekundama, ali rezultat se više nije mijenjao.

Druga HNL

3. kolo: Sesvete – Zadar 3:3, Hr. dragovoljac – Solin 2:2, Šibenik –  Međimurje, BSK – Osijek II, Lučko – Dinamo II, Dugopolje – Varaždin,  Kustošija – Hajduk II.

14.BSK 2 0 0 2 1:4 0

4. kolo: Zadar – BSK (subota 15. rujna, 16.30 sati).

SESVETE 3

ZADAR 3

SESVETE – Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Ćužić (Velika gorica). Pomoćnici: Bučar (Duga Resa), Barkić (Dugo Selo). Strijelci: 0:1 Matić (43'), 1:1 Jovičević (49'), 2:1 Dago (59'), 3:1 Dago (65'), 3:2 Župan (69'), 3:3 Begić (73'). Žuti kartoni: Dago, Dodig, Joković (Sesvete); Župan, Lepinjica, Jurić, Jurjević (Zadar)

SESVETE: Sušak, Jelić, Vranjković (od 39' Jovičević), Dodig (od 85' Brezina), Markota (od 80 Vasilj), Tolić, Dago, Ćosić, Mikulić, Drmić, Joković. Trener: Dino Babić.

ZADAR: Bender, Repić, Pranić, Sarić, Župan, Majić (od 69' Begić), Jerbić, Matić, Jurić (od 82' Surać), Lepinjica, Jurjević (od 75' Iveljić). Trener: Krešimir Sunara.