Subota, 20. travnja 2024

12 C°

Borik zapeo na Zaboku

06.11.2009. 23:00

Zabok se ponovno pokazao kao neugodan domaćin za Borik-Puntamiku koja je na kraju napustila parket visoko poražena, a nijednog trenutka od početka utakmice domaći košarkaši nisu ispuštali vodstvo u utakmici, pa je utakmica za Zabočane izgledala kao da voze jednosmjernom ulicom, dok su Puntamičani završili na kraju u slijepoj.
Prvih deset minuta raspoloženi domaćini završavaju s prednošću od 12 poena (24:12), a veliki broj primljenih poena nisu Puntamičani uspjeli anulirati ni u drugoj četvrtini koja je doduše završila izjednačenim rezultatom (20:20), no izostao je onaj obrambeni pristup koji je krasio zelene u prva tri kola. Zabok je pogotovo u prvom poluvremenu išao na pogon Tomeljaka koji je bio nerješiva enigma za Plantakove igrače. U tih prvih 20 minuta susreta, Tomeljak je dao čak 15 poena i pritom uspio razigrati cijelu svoju momčad.
U drugom poluvremenu domaćini odlaze koševima Leža na najvećih plus 21 (62:41) i to je bio kraj svim nadama Puntamičana što je shvatio i Plantak, pa daje priliku onima koji nisu dosada puno igrali kao Troskotu, Marinu i Mrkiću. Uz Tomeljaka koji je na kraju stao na 20 poena uz 5 asistencija i 4 skoka, Zabočani su imali još četvoricu dvoznamenkastih, pa je kapetan Lež ubacio 17, Krapić 14, te Budimir i Krajačić po 12 poena.
Obraz Puntamičana je osvijetlio jedino stopostotni Ivanov (5-5) koji je ubacio 17 poena, a djelomično dobar je bio i Jurjević s 13 poena uz slab šut (4-10) te Dražović sa 8 poena u 18 minuta provedenih na parketu. Razloge porazu treba tražiti, osim mlake obrane, i u očajnom šutu zelenih za tricu što potvrđuje mizernih 14 posto na kraju susreta ili samo četiri ubačene trice iz čak 29 pokušaja. Nakon utakmice Neven Plantak, trener Puntamičana je bio razočaran pristupom svojih igrača u prvom poluvremenu.
– Ne možemo računati da čemo uspjeti bilo koga pobijediti u ovoj ligi ako nemamo stopostotni angažman u obrani kao što nismo imali u prvom poluvremenu ove utakmice. Mlada smo i neiskusna momčad i ako ne odigramo momčadski i borbeni u ovakvim utakmicama nemamo šanse. Zabok je imao Tomeljaka koji je odigrao fenomenalno što je potvrdilo moje mišljenje da je on najbolji organizator igre u ligi – kazao je Plantak nakon poraza protiv Zaboka.

ZABOK – BORIK -PUNTAMIKA 82:63

(24:12, 20:20, 20:14, 18:17)BEDEKOVČINA – Gradska dvorana. Suci: Saša Šarac (Osijek), Želimir Tresoglavić (Osijek), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod).ZABOK: Čular, Pešut, Tomeljak 20 (0-2), Lež 17, Peklarić 2, Krajačić 12 (4-6), Tomek 1 (1-2), Budimir 12 (1-2), Stojković (0-2), Kolovrat, Krapić 14 (4-4), Marić 4. Trener: Dragutin Črnjević.BORIK-PUNTAMIKA: Čakarun 4 (2-3), Pavić, Dražović 8 (0-1), Olivari 4, Ivanov 17 (7-7), Mrkić 2 (0-2), Dević 5 (3-4), Mrva 4 (2-2), Troskot 2, Jurjević 13 (2-2), Petani 4 (1-2), Marin. Trener: Neven Plantak.Šut za 2: Zabok 23-34 (68%); B.-Puntamika 17-27 (63%).Šut za 3: Zabok 8-22 (36%) Lež 3, Tomeljak 2, Krajačić 2, Budimir 1; B.-Puntamika 4-29 (14%) Jurjević 3, Petani 1.Slobodna bacanja: Zabok 12-16 (75%); B.-Puntamika 17-23 (74%).Skokovi: Zabok 34 (26+8); B.-Puntamika 23 (12+11).