14 C°

Galebovi umalo do senzacije

06.11.2011. 23:00

Pravi rukometni spektakl igrao se u školskoj dvorani između drugoplasirane momčadi Dugog Sela i posljednje momčadi domaćina Biograda. Ni u jednom trenutku nije se vidjela razlika u igri ove dvije momčadi, naprotiv domaćini su dominirali tijekom cijele utakmice, ali po ustaljenom pravilu gostima pripada zadnjih 10 minuta pa je podjela bodova realna prikazanoj igri. Gosti iz Dugog Sela poveli su na početku susreta pogotkom Marka Sokičića, a domaćini su izjednačili pogotkom Šime Markića. Od tada do poluvremena gosti su samo još jedanput vodili i to kod rezultata 5:6. Nakon toga “galebovi” preuzimaju inicijativu te rade seriju od šest pogodaka dok gosti postižu samo dva pogotka. Mora se naglasiti da je domaći vratar Ivan Cota tijekom prvog poluvremena obranio čak sedam čistih zicera, što je dalo poleta domaćinu da na poluvrijeme otiđe sa četiri pogotka prednosti. I u nastavku puleni Zorana Mikulića nastavljaju sa serijom pogodaka, a najraspoloženiji u tim trenucima osim vratara su bili Šime Markić i Kristijan Brkljača te je rezultat na semaforu bio 20:14. Nakon toga svi u dvorani su mislili da je Biograd napokon našao igru te da je osigurao i drugu pobjedu, ali ubrzo nakon toga kod rezultata 23:17 trener gostiju Kaleb se odlučuje na riskantnu igru 3:3, što je iznenadilo trenera Mikulića, ali i domaćina pa nastaje serija tehničkih pogrešaka, ali i nesnalaženje sudaca. To je rezultiralo sa 26:26. Još u dva navrata je rezultat izjednačen, a gosti u drugom poluvremenu prvi put u 56. minuti prelaze u vodstvo 29:30 pogotkom Matije Šukana te u 57. minuti pogotkom ponajboljeg gostujućeg igrača Domagoja Pavlovića koji je zadavao tijekom utakmice dosta problema domaćoj obrani. Zadnje dvije minute bile su dramatične, a u 59. minuti pogodak za izjednačenje postiže najbolji strijelac utakmice Kristijan Brkljača. U posljednjoj minuti obje momčadi su imale po napad, ali ih nisu iskoristili. Sljedeće subote Biograd odlazi na gostovanje u Kutinu gdje se nadaju prvim bodovima sa strane.

BIOGRAD – DUGO SELO 31 (17): 31 (13)

BIOGRAD NA MORU – Školska sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Ivica Dominiković (Metković) i Ivan Komšo (Vida). Nadzornik: Vojo Musulin (Kaštela)
BIOGRAD: Tomić, Sakić 1, Protega 1, Abramović, Troskot, Buovac 3, Knežević, Brkljača 11, Punoš, Katuša, Duvnjak 6, Zorica 1, Markić 8. Cota. Trener: Zoran Mikulić
DUGO SELO: Duvnjak, Jelenić 2, Blatančić, Šukan 4, Jurić, Mateljan, Da. Pavlović, Do. Pavlović 10, Kljak, Janđel, Mišković 5, Šokičić 10, Vojnović, Svećnjak. Trener: Zvonko Kaleb.
Isključenja: Biograd 6 min, Dugo Selo 2 min
Sedmerci: Biograd 2(4), Dugo Selo 5(8).

PRVA HRL

Rezultati 9. kola: Biograd – Dugo Selo 31:31, Đakovo – Osijek 41:31, Županja – Moslavina 24:25, Ivančica – Mladi rudar 34:25, jučer: Medveščak – Vidovec BIOS, Crikvenica – Umag.
Vidovec BIOS 14, Dugo Selo 13, Medveščak, Moslavina 12, Senj W. 11, Đakovo, Osijek 10, M. rudar 9, Umag, Županja 8, Ivančica, Crikvenica, Brod 4, Biograd 3
 U 10. kolu (12./13. studenoga) igraju: Moslavina – Biograd, Ivančica – Senj W., Brod – Crikvenica, Umag – Županja, Dugo Selo – Medveščak NFD, Vidovec BIOS – Đakovo.