6 C°

Košarkašice teže od očekivanog

Autor: Matej Lordanić

06.12.2008. 23:00

Košarkašice Zadra ostvarile su priželjkivanu pobjedu u 9. kolu ženske košarkaške A-1 lige protiv momčadi Plamena iz Požege tijesnim rezultatom 68:65. Igračicama trenerice Marije Mazije trebala je pobjeda u ovoj utakmici s obzirom da su obje momčadi prije ovoga dvoboja bile u sredini ljestvice s omjerom 4-4. Iako su Zadranke u gostima prilično uvjerljivo svladale Požežanke, ovoga je puta bilo mnogo teže. Umalo su se ponovno dovele u nezavidnu situaciju i tijesnu završnicu, slično kao u prošlotjednoj utakmici protiv Pule. Mazijine su igračice imale vodstvo 62:53 nekoliko minuta prije kraja, ali naglo opuštanje su kaznile gostujuće igračice i primaknule se na 66:62, svega minutu prije kraja. Došle su Požežanke i do 66:65, ali bliže od toga nisu mogle. Konačnim rezultatom 68:65 su osvojile dva važna boda i udaljile se od konkurentica iz Požege za dvije pobjede. Nijedna se momčad na početku nije previše odvajala pa je prva četvrtina završila neodlučeno – 18:18. Međutim, tada se serijom 14:4 Zadranke odvajaju do prve bitnije prednosti – 32:22. No, to što su one napravile Požežankama dogodilo se i njima. Igračice trenera Vladimira Englmana uzvraćaju serijom 12:3 i približavaju se na 35:34, što je ujedno bio i rezultat nakon prvih 20 minuta igre. Važnu je ulogu u povratku gostiju igrala Kristina Semeredi koja je utakmicu završila sa 18 poena. Ni poluvrijeme nije zaustavilo seriju gostujućih igračica. Svoj su nalet nastavile i nakon odmora te se zaustavile tek na rezultatu 37:43 što čini seriju od 21:5 nakon vodstva Zadranki od 32:22. Zadar je u tom dijelu igre puno griješio u napadu, ali srećom su se brzo pribrale i nisu dopustile gostima da se previše približe. Nina Krstić je tricom prekinula seriju gostiju, pridružila joj se Glorija Sikirić, a potom je Maja Ledenko ubacila tricu i Zadar je ponovno poveo 45:43. Treća je četvrtina završila 49:46. U posljednjoj su se četvrtini Zadranke odlijepile na 62:53 serijom 13:7, ali imale su više znanja i sreće da u već opisanoj završnici pobijede i ostave dva važna boda u Zadru. Najbolje u redovima Zadra bile su Božena Radoš sa 18 koševa i 14 skokova, Iva Grbas je ubacila 13 uz 9 skokova i četiri asistencije, a Nina Krstić 12.
– Mi igramo dosta brzo s puno kontri i šuteva. U petorci koja je na kraju bila na parketu su bile dvije igračice rođene 1993. godine i Nina Krstić rođena 1992. godine. Morate očekivati da će one griješiti, jer su pod pritiskom. Pokušala sam vratiti nešto iskusniju Inu Marin koja očito nije bila u utakmici, jer je bila bolesna pa nije trenirala kako treba. Stoga je opet Sikirić sve trebala sama iznijeti. Ostvarile smo važnu pobjedu i sada možemo reći da smo nešto napravile. U sljedećem kolu nam slijedi Agram i pokušat ćemo se što bolje pripremiti za njih. Ova je utakmica bila važna za nas, jer smo bili oslabljeni neigranjem Eme Meštrović, a Antonija Erslan se još nije oporavila. Nije trenirala sve do četvrtka, tek je u četvrtak počela. Imali smo zdravstvenih problema, a sada ćemo se pripremiti za Agram i odigrati što bolje tu utakmicu – rekla je trenerica ŽKK Zadar Marija Mazija.

ZADAR – PLAMEN P. 68:65

(18:18, 17:16, 14:12, 19:19)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja:100. Suci: Hordov i Danijela Čikić (oboje Zadar)
ZADAR: Ledenko 3, Štrmelj 2, A. Grbas, I. Grbas 13 (2-5), Blažević 2 (2-2), Krstić 12 (3-3), Erslan 4, Marin 13, Popović, Sikirić 5 (1-4), Radoš 18 (2-7), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
POŽEGA: Soldo 17 (2-4), Trnokop, Horvat, Šerić 14 (3-8), Rajkovača, Kalfić, Semeredi 18, Ercegović 11 (3-3), Čizmić 5 (1-2), Mihelić. Trener: Vladimir Englman.
Slobodna bacanja: Zadar 10-21 (48%); Požega 9-17 (53%).
Šut za dva: Zadar 23-48 (48%); Požega 19-48 (40%).
Trice: Zadar 4-11 (36%) Marin, Krstić, Ledenko, I. Grbas po 1; Požega 6-24 (25%) Soldo 3, Semeredi 2, Šerić 1.
Osobne pogreške: Zadar 17; Požega 20.
Skokovi: Zadar 40 (8); Požega 40 (13).