Polača druga u Četvrtoj ligi, Gorica najbolja u ŽNL

06.12.2011. 23:00

Odigrano je posljednje kolo jesenskog dijela Četvrte HNL – jug. Krka je očekivano na prvom mjestu. Igrači iz Lozovca su najviše pokazali i zasluženo će prezimiti na čelu ljestvice. Kad je riječ o 15. kolu većih iznenađenja nije bilo. Valja istaknuti pobjedu Sabunjara u Vodicama. Pakoštane su ostvarile drugu pobjedu u sezoni i to protiv konkurenta za ostanak, sastava Rudara. Pažani su uzeli bod u Drnišu, dok je Škabrnja nakon izjednačene igre sa Zrmanjom u prvom dijelu susreta, napravila golijadu. U nastavku su Obrovčani primili tri pogotka. Podgradina je bila bolja od Zlatne luke, dok su HV Posedarje i SOŠK odigrali bez zgoditaka. Polača je pobjedom nad Dragovoljcem zauzela drugo mjesto na ljestvici.
ŽNL
Momčad Gorice osvojila je titulu prvaka prvog dijela prvenstva s bodom prednosti ispred Croatije i dva u odnosu na trećeplasirani Velebit iz Gračaca. U posljednjem 13. kolu na šest susreta pala su 22 gola što je u posjeku malo manje od četiri po utakmici. Najviše golova palo je u Gračacu gdje su nogometaši Velebita posljednjem Galovcu dali čak sedam golova, dok su šest gledatelji vidjeli na Jamorini gdje su Gorica i Arbanasi odigrali 3:3. Od strijelaca po dva gola dali su Tulumović i Batarilo (oba Velebit) te Dragan Fabijan (Zemunik) i Paleka (Arbanasi).
U izjednačenoj utrci momčad Gorice je na koncu trijumfirala zahvaljući kiksu Croatije i Vrčeva koji su neočekivano izgubili kao domaćini. U Gorici je bilo drame početkom drugog poluvremena pri vodstvu Arbanasa 2:1 kada je sudac Haban “bliske susrete” smirio isključenjem po dvoje igrača iz svake momčadi. Na kraju se ispostavilo da je neriješen rezultat ipak bio dovoljan momčadi Gorice da na vrhu kolone čekaju proljeće. Planove Croatije i Vrčeva poremetili su Murvica i Nova zora koji su neočekivano slavili u gostima pobijedivši s minimalnih 1:0. Za Murvicu je sretni strijelac bio Šarić, a za Novu zoru B. Batur. Na treće mjesto probili su se nogometaši Velebita i to uvjerljivom pobjedom nad Galovcem. Tri gola pala su u prvom poluvremenu, a nakon ozljede Bubnjara Galovčani su u finišu utakmice u svega deset minuta primili još četiri gola. Uspješan vikend za goste zaokružili su Zemunik i Bibinje s pobjedama u gostima. Naime, Zemunik je na Šaraju nadigrao Debeljak pobijedivši 3:0, dok su s rezultatom 3:1 Bibinjci slavili u Crnom protiv Dalmatinca golovima H. Režana, Bože Bugarije i autogolom Brkića.