SPORTSKA 2018. Novinari biraju najbolje

Slika korisnika mkvanja
Tradicionalna akcija Zadarskog lista
Nagradit će se najbolji sportaš, sportašica, momčad, ekipa, najbolji sportaši s invaliditetom (Trofej Zadarski) te nada godine
Vedran SITNICA
Najbolji za 2017. godinu

Dvadeset i petu godinu zaredom, a to znači od kada Zadarski list postoji, organiziramo izbor najboljih sportaša i sportskih kolektiva u Zadarskoj županiji u pojedinoj kalendarskoj godini. Sportska redakcija Zadarskog lista kontaktirat će ovih dana sve medije koji djeluju u Zadru, bilo  da je riječ o onima kojima je sjedište u Zadarskoj županiji ili onima koji  su organizirani kao dopisništva matičnih kuća čija su sjedišta u drugim  gradovima. Na taj način svima njima uputit ćemo poziv za uključivanje u  našu akciju u kojoj će u šest kategorija moći dati svoj glas nekom od kandidata s liste koju smo predložili. Sudionici ankete dodjeljivat će po kategoriji prvo, drugo i treće mjesto koje donosi pet, tri, odnosno jedan bod.  U slučaju da pojedini kandidat(i) ima(ju) isti broj bodova odlučivat će  veći broj prvih, odnosno drugih mjesta.

Biraju se najbolji sportaš, sportašica, momčad, ekipa, najbolji sportaši  s invaliditetom (Trofej Zadarski) te nada godine. Kod prvih pet kategorija  nagradit ćemo troje najboljih, a među nadama prvo mjesto. Za ove kategorije konkuriraju svi  sportaši iz Zadarske županije koji su najmanje šest  mjeseci u 2018. godini nastupali za neki županijski  klub, kao i oni koji ne  nastupaju za lokalne klubove, a ostvarili su iznimne rezultate s reprezentacijom. Proglašenje najboljih bit će, kako to tradicija nalaže, u utorak 15.  siječnja u 12 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar na prigodnoj  svečanosti na kojoj očekujemo veliki broj sportaša, sportskih dužnosnika i prijatelja sporta.

Sportaš

Toni Filipi (boksačka reprezentacija, -91 kg): EP U-23: 3.; Prvenstvo  EU: 2.; MI: 2.

Ivan Galzina (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP (brodica): 3.  (pojedinačno i ekipno): PH (obala) 2. pojedinačno, 1. ekipno;  Kup (BROD): 2. pojedinačno, 1. ekipno

Lucian Jerak (Taekwondo klub Zadar): PH (-54 kg): 2.; PH U-21 (-58  kg): 2.

Dominik Livaković (nogometna reprezentacija): SP: 2.

Antonio Milin (Plivački klub Zadar): PH (100 m prsno): 2. seniori i  mlađi seniori

Luka Modrić (nogometna reprezentacija): SP: 2.; najbolji igrač godine u izboru FIFA-e i UEFA-e

Danijel Subašić (nogometna reprezentacija): SP: 2.

Ivan Vrbnjak (Vaterpolski klub Zadar 1952): A-2 regionalna liga: 9.;  SP (U-19): 4.

Šime Vrsaljko (nogometna reprezentacija): SP: 2.

Stipe Žunić (atletska reprezentacija): EP (kugla): 7.; MI (kugla): 2., novi hrvatski dvoranski rekord (21.13)

Sportašica

Glorija Bojo (Taekwondo klub Zadar): PH (-73 kg): 3. PH U-21 (-73  kg): 3.

Paola Borović (atletska reprezentacija): Prvenstvo Balkana (troskok):  3; novi hrvatski dvoranski rekord u troskoku (13,54 m)

Barbara Ćustić (Plivački klub Zadar): PH (50 m prsno): 3. seniorka i  mlađa seniorka

Mirna Dasović (Veslački klub Jadran): PH (samac lakih seniorki): 2.

Nina Katuša (JK Zadar): PH (-52 kg): 1.; PH (-52 kg, mlađe seniorke):  2.

Hana Kovačević (Klub skokova u vodu Zadar): Zimsko PH (1 m i toranj): 3.

Josipa Marković (Odbojkaški klub Zadar): PH: 12. PH (juniorki): 2.,  najbolja igračica juniorskog PH

Maja Perinović (Biciklistički klub Zadar): PH (ciklokros): 1.; nastupi  na juniorskom SP-u i MI

Tea Radil (Športsko ribolovno društvo Zubatac): PH (obala): 1. pojedinačno i ekipno: SP (BROD): 15. pojedinačno; 9. ekipno

Ana Vrsaljko (Ženski košarkaški klub Zadar): PH: 6. (ekipno), pojedinačno šesta najučinkovitija igračica Prve lige (16.7); Kup: polufinale

Marta Župan (Taekwondo klub Obrovac): PH U-21: 1. (+73 kg); nastup na EP-u U-21

Momčad

Košarkaški klub Zadar: PH: polufinale; Kup: polufinale; ABA liga: 6.

Kuglački klub Zadar: Ulazak u Prvu ligu, polufinale Kupa

Odbojkaški klub Zadar: PH 13.; Kup: četvrtfinale

Stipe Vujević/Tonči Bezinović (Veslački klub Jadran): PH (laki dvojac  "bez"): 1.

Stolnoteniski klub Donat: Ulazak u Superligu

Šime Fantela/Mihovil Fantela (Jedriličarski klub Sv. Krševan): SP: 1.;  EP 28. (klasa 49er)

Vaterpolski klub Zadar 1952: A-2 regionalna liga: 9.

Ekipa

Futsal Super Chicks: PH: 5.

Iva Karačić/Ela Žuvanić  (Veslački klub Jadran): PH dvojac "bez": 3.   EP juniorki: Žuvanić 5. u četvercu "bez"

Enia Ninčević/Michaela de Michelli Vitturi (Jedriličarski klub Uskok): EP (49erFX): 16.; SP (49erFX): 27.

Odbojkaški klub Zadar: PH: 12.; Kup: četvrtfinale; PH (juniorke): 2.

Plivački klub Zadar: Ekipno PH: 6.

Ženski košarkaški klub Zadar: PH: 6.; Kup: polufinale; PH (kadetkinje) 3.

Nada

Slavka Barešić (Biciklistički klub Zadar): PH ciklokros (U-15): 1., Brdsko PH  (U-14 do U-17): 1.

Duje Brala (Košarkaški klub Zadar): EP (U-16): 1.

Matea Čerina (Atletski klub Benkovac): PH (mlađe juniorke): 100 m:  1; PH (kadetkinje) 60 m: 1.; 100 m: 1. Dvoransko PH (kadetkinje): 60 m:  1., skok u dalj: 1; dvoransko PH (mlađe juniorke): 60 m: 1.; hrvatski kadetski rekord na 60 m (7,74)

Bruna Huljev (Klub skokova u vodu Zadar): Zimsko PH 1. (3 m sinkro); Ljetno PH mlađe juniorke: zlato na 1 m, toranj i sinkro

Niko Neveščanin (Gimnastički klub Salto): PH (dječaci A, višeboj): 1.  pojedinačno i momčadski; PH (kadeti sprave, A): 1.

Ana Mandić (Ženski košarkaški klub Zadar): PH: 6.; Kup: polufinale;  PH (kadetkinje) 3., EP (juniorke): 9.

Donat Martinović (Judo klub Zadar): PH dječaci U-14: 1. (-46 kg); PH  mlađi kadeti (U-16): 2. (-50 kg)

Lovre Milin (Športsko ribolovno društvo Zubatac): SP U-21 (brodica): 2. pojedinačno, 1. momčadski; PH U-21 (brodica): 3. momčadski

Mate Mišković (Atletski športski klub Zadar): Dvoransko PH (juniori): 60 m: 1.; Dvoransko PH (mlađi seniori): 60 m: 2.; Prvenstvo Balkana  (juniori): 8. (60 m)

Matej Neveščanin (Klub skokova u vodu Zadar): Zimsko PH (kadeti);  1. (1 m); Ljetno PH (kadeti): 1. (1 m, 3 m, toranj)

Luka Krševan Nižić (Atletski klub Alojzije Stepinac): PH (kadeti): 60  m: 1.; skok u dalj: 1.

Noela Petešić (Jedriličarski klub Uskok): PH optimisti: 1.; EP (optimisti): 39.

Tea Smokrović (AŠK Zadar): PH (juniorke): troskok 1.; dvoransko PH  (juniorke): troskok: 1.; dvoransko PH (mlađe juniorke): troskok: 1.; dvoransko PH (mlađe seniorke): skok u dalj: 2.; dvoransko PH (mlađe seniorke): troskok: 2.

Toni Srbić (Biciklistički klub Zadar): Kup Hrvatske (juniori): 1.; EP  (juniori) 48.

Drago Stanić (Vaterpolski klub Zadar 1952): A-2 regionalna liga: 9.;  mlađi juniori PH 5., Kup 4.; juniori PH 5., Kup 5., član mladih reprezentacija

Roko Strika (Hrvački klub Zadar): PH grčko-rimskim stilom (mlađi  dječaci) : 1. (-65 kg)

Luka Škara (Biciklistički klub Zadar): Kup Hrvatske (početnici, U-13)  1.; PH (kronometar): 1.

Trofej Zadarski

Ivica Bratanović  (Streljački klub osoba s invaliditetom Donat): PH  dva zlata; EP (zračna puška): 20. i 30. mjesto

Vladimir Gašpar (Atletski klub Fortius): Europsko paraatletsko prvenstvo (bacanje koplja): 3.

Jasmina Knežević (Plivački klub Zadar): PH osoba s invaliditetom:  četiri zlata, jedno srebro

Košarkaški klub osoba s invaliditetom Zadar: PH: 1.; Kup: 1.

Lucija Mijolović (Plivački klub Zadar): PH osoba s invaliditetom: dva  zlata, tri srebra;  SP: 11., 12., 14., 15., 17., 22., 24., 35. mjesto

Mario Mrčela (Plivački klub Zadar): PH osoba s invaliditetom: 2 zlata,  1 bronca

Mihovil Ninčević (Plivački klub Jadera): PH osoba s invaliditetom:  šest zlata, dva srebra

Odbojkaški klub invalida Zadar: PH: 5.; Kup: 6.

Ivica Vidulić (atletika): SP Down sindrom (bacanje koplja): 3.

 

Kratice: SP = Svjetsko prvenstvo, EP  = Europsko prvenstvo, PH  = Prvenstvo Hrvatske, MI  = Mediteranske igre, EU  = Europska unija

Napomena: Kandidati su po kategorijama objavljeni abecednim redom

Kategorija: 
Ocjena: 
Nije još ocijenjeno