8 C°

Ošišan Šibenik

Autor: Nebojša Gunjević

07.02.2010. 23:00

Zadar je izuzetno borbenom i kolektivnom igrom uspio u svojoj dvorani pobijediti prošlogodišnje prvoligašice, ekipu Šibenika, koja je na ljestvici drugoplasirana. Ekipa trenera Roberta Kresoje pokazala je puno više želje, htijenja i požrtvovnosti od gostujuće momčadi te je rezultat 3:0 nagrada Zadrovoj ekipi.
U prvomu setu ekipe se do 13:13 smjenjuju u vodstvu da bi Zadar došao na 16:13 i 17:14. Šibenčanke poravnavaju na 19:19 te prelaze u vodstvo 19:20. Poravnanja su na 20:20, 21:21, 22:22, 23:23 a Zadranke smirenije i usredotočenije uspijevaju najviše preko Amy Lovrić, najiskusnije u svojim redovima, doći do 25:23 i prvoga osvojenog seta. Lovrić je trener Kresoja u odsutnosti Josipe i Andree Martinović te Leonarde Radulović makao s pozicije libera, na kojoj igra već dugo vremena, te su njeni snažni smečevi bili velik dobitak za domaće.
Na krilima osvojenoga prvog seta Zadranke u drugomu setu počinju sa 6:0, 10:5, 11:6. Šibenčanke su se u cijelom setu uspjele približiti samo jednom na poen razlike kod rezultata 13:12. Konačnih 25:18 plod je borbenosti koju odavno nismo vidjeli kod ekipe Zadra.
Zadranke su bolje i u trećemu setu, s time što su gošćama ipak dopustile dva poena prednosti kod rezultata 12:14, ali u konačnih 25:23 nije bilo nikakve neizvjesnosti – Zadranke su utakmicu riješile s velikih 3:0.
– Malo sam tužan i razočaran ponašanjem mojih igračica koje su u igru ušle kao neki, tobože, favoriti, a dokazalo se kroz ovu ligu da se niti jedna ekipa ne može smatrati nekim favoritom jer su sve ekipe, barem u gornjem dijelu lige, izjednačene. Ono što sam danas vidio od pomlađene ekipe Zadra je to što bih želio vidjeti kod sebe – mladost, jednu dobru, borbenu ekipu i mislim da je to što radi Zadar jako dobro, da je na pravom putu da se ta odbojka u Zadru još više digne nego što je sad – rekao je Stevo Branković, trener Šibenika.
– Sloga. Mentalna snaga i sloga uvijek su potrebni za pobjedu – rekao je zadarski trener Robert Kresoja.