Svim zadarskim trećeligašima po bod

Autor: Milenko Brkić

07.03.2010. 23:00

Derbi 19. kola južne skupine Treće HNL između Primorca i Dugopolja ponudio je pravu natjecateljsku utakmicu punu žustrine i borbe za prevlast na terenu, se pa se konačan ishod na kraju dvoboja može smatrati realnim. Domaći su krenuli otvoreno i napadački bez respekta prema vodećem sastavu lige. Točnim su se pokazale pretpostavke da mlada biogradska momčad neće imati pravo na promašaj u izglednim prilikama ako želi doći do trijumfa. Već u 8. minuti Moravčić izbija sam pred Smodlaku, ali napadač domaćih uputio je loš završni udarac kojeg Smodlaka brani. U 15. minuti unatoč boljoj igri, stiže hladan tuš za domaći sastav. Gosti su izborili prekršaj na 17-18 metara iskosa s lijeve strane, kojeg izvodi Balić te kad su svi očekivali centaršut, upućuje jednu visoku loptu koja vara loše postavljenog Kneževića te završava u rašljama domaćeg gola za prednost gostiju. U 23. minuti najbolja prilika za domaće u prvom dijelu. Moravčić je prošao po lijevoj strani te izborio prekršaj na rubu kaznenog prostora. Slobodni udarac odlično izvodi Kulačić čiji udarac brani Smodlaka uz pomoć grede, a u gužvi nitko od domaćih nije uspio gurnuti loptu u mrežu, koja se zaustavila na liniji gola. Pokušaji gostiju sveli su se na udarce iz daleka u kojima su prednjačili Barać i Balić. Gosti su u drugo poluvrijeme krenuli odličnim udarcem Šunjića u 51.minuti čiji udarac Knežević izbija u korner.Borbenost i trud domaćih nagrađene su u 64. minuti kada nekoliko odbijanaca lopta dolazi do Viscovicha koji oštrim prizemnim udarcem sa vrh šesenaesterca, odlično pogađa donji lijevi kut gostujućeg gola. Gosti su mogli i do punog bodovnog plijena no na udarce Domagoja Baraća u 67. i Čelikovića u 88. minuti Knežević je dobrim postavljanjem sačuvao svoja vrata, pa je tako mladi biogradski sastav nastavio niz pozitivnih rezultata na domaćem terenu. Sljedeće kolo vodi Primorac u goste kod Neretvanca u Opuzen.
– Bili smo bliži pobjedi, igra je bila na jednoj i drugoj strani rastrgani, imali smo šansu za 2:1 no i ovako sam zadovoljan skupljamo bodove koji nas približavaju Drugoj ligi, kazao je Ivan Katalinić trener Dugopolja.
– U prvom dijelu smo imali više od igre , bili bolji i baš tad primili čudan gol. No dečki su nastavili borbeno i napadački i poravnali te smatram bez obzira što se sve događalo(isključenja) da je pravedna podjela plijena, kazao je trener Primorca Armando Marenci.
PRIMORAC – DUGOPOLJE 1:1
BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja 350. Sudac: Lukša Klaić (Popovići). Pomoćnici: Andrej Topić (Solin) i Ćiro Ugrin (Split). Delegat: Serđo Topčić ( Šibenik). Strijelci: 0:1 Balić (15) 1:1 Viscovich (64). Crveni kartoni: Armando Marenzi (trener Primorca) i Roko Mišlov (Primorac) u 88.
PRIMORAC: Knežević, Marklović, Prtenjača (-od 46 Hunjadi), Zoričić, Mišlov, Pezelj, Maruna(-od 59 Pedisić), Kulačić(-od 37. Stojanov), Batista, Moravčić. Trener: Armando Marenzi
DUGOPOLJE: Smodlaka, Šunjić, Šarić, Granić, Obšivač, Balić (-od 62. Radošević), Čeliković, Brnadić, D. Barać (-od 82. Škorput), Rajčić A. Barać (-od 88. Povijač). Trener: Ivan Katalinić
GOŠK – RAŠTANE 0:0
DUBROVNIK – Igralište na Lapadu. Gledatelja 150. Sudac: Mario Soldatić (Potravlje).
GOŠK: D. Krstić, Ničetić, Čikato, Kokić, Avdić, Begić, Glavinić, Papić, Bukmir, (od 83′ Kalauz), Kovačić (od 79′ režić,), Hadžić (od 60′ Rezo). Trener: Milan Petrović.
RAŠTANE: Vugdalija, Gregov, Verđić, Medun, Andačić, Rogić, Čačić, Čirjak, Batur(od 76′ A. Gospić), Burčul, M. Gospić (od 77′ Mikulić). Trener: Vlado Mandić.
U prvih 45 minuta Raštane su imale dvije velike prigode, prvo je Burčul u 34. minuti zatresao vratnicu da bi Medunu u 40. minuti u blok ušla obrana domaćina i tako otklonila opasnost. U drugom dijelu ravnopravna igra bez pravih prigoda završilo je miroljubivo bez pogodaka.
NERETVA – VELEBIT 2:2
METKOVIĆ – Igralište iza Vage. Gledatelja 200. Sudac: Vedran Mamić (Split).
Strijelci: 1:0 Brečić (28′), 1:1 Klpan (36′), 1:2 Klapan (65′), 2:2 Pehar (71′).
NERETVA: Krešić, Kuran, Jelavić, Kežić, Šiljeg (od 88′ Kozina9, Bezer, Vrnoga, Ključe, Pehar, Brečić Raguž (od 68′ Mataga). Trener .-
VELEBIT: Mihaljević, Ivanić, N. Žilić, Jurjević (od 10′ Klarić), Benić, Matić, Kurtin, Šarlija (od 78′ Dujmović), Barnjak(od 53′ Srzentić), Kolić, Klapan. Trener: Ivo Šupe.
Iako su domaći poveli u 28 minuti preko vrlo dobrog Brečića, Dado Klapan je prvo poravnao rezultat da bi u 65. minuti povećao na 2:1 za vodstvo Velebita. No u solo akciji brzi Pehar je poravno u 71. minuti. Velebit može žaliti za još dva boda no i bod je sa strane dobar.

TREĆA HNL

Rezultati 19. Kola: Primorac – Dugopolje 1:1, GOŠK – Raštane 0:0, Neretva – Velebit 2:2, Hrvace – Neretvanac 1:1, Omiš – Primorac 1929 0:0, Zmaj – Zagora 1:2, Konavljanin – Dinara 1:1.
Dugopolje 38, Uskok 36, Raštane 33, Primorac 31, Jadran LP 30, Dinara 28, Neretvanac 24, Zmaj, Zagora i Neretva 22, Konavljanin 21, Jadran KS i Hrvace 20, Velebit 19, GOŠK 18,Primorac1929 16, Omiš 14.
Raspored 20. kola (9. ožujka u 15 sati): Velebit – Konavljanin, Raštane – Omiš, Neretvanac – Primorac, Primorac 1929 – Zmaj, Zagora – Jadran LP, Dinara – Uskok, Jadran KS – Hrvace, Dugopolje – GOŠK.