Utorak, 23. travnja 2024

U Raštanima žele pobjedu protiv Dinare

07.03.2011. 23:00

Iako su nastupili osjetno oslabljeni bez trojice ključnih igrača, “požutjelog” Miroslava Andačića te ozlijeđenih Marina Kurtina i Marka Gospića, vodeći trećeligaš Raštane su ostali neporaženi u Biogradu u derbiju 19. kola Treće HNL – jug. Naime, protiv drugoplasiranog Primorca momčad trenera Leopolda Burčula je poslije uglavnom ravnopravne borbe nakon dosta kvalitetne nogometne predstave odigrala neodlučno 1:1 i s tim osvojenim bodom Raštane sad imaju 44 boda, što je čak deset bodova više od drugoplasiranog Neretvanca iz Opuzena.
Iako je igrač susreta bio vratar gostiju Pavao Vugdelija, jer je u samom finišu utakmice obranio dva “zicera” mladog Pedisića, ipak su Raštančani imali svojih prigoda, jer je osim postignutog gola kapetan Gorana Burčula iz kaznenog udarca još Luka Batur u 21. minuti glavom pogodio gredu, a u 26. minuti udarac Burčula je obranio vratar Biograđana Juričin. Nakon što su ipak ostali neporaženi dosta hendikepirani lideri ove lige na možda najtežem gostovanju ovoga proljeća (rivalitet županijskih trećeligaša) već se okreću sljedećim obvezama, jer već u ovu subotu 12. ožujka Raštane na svom terenu dočekuju uvijek neugodnu kninsku Dinaru.
Inače za taj susret stručni stožer Raštana imat će na raspolaganju jaču momčad, jer se u sastavu vraćaju Miroslav Andačić nakon odležane kazne zbog tri žuta kartona, te Marin Kurtin, koji je zaliječio ozljedu, dok je jedino upitan nastup napadača Marka Gospića zbog ozljede koljena.