Srijeda, 24. travnja 2024

10 C°

Devet biogradskih medalja

07.04.2011. 22:00

Proteklog vikenda Ploče su bile domaćin međunarodnog turnira u karateu za sve uzraste u katama i borbama. Nastupilo je preko 500 natjecatelja, a momčad Karte kluba B iz Biograda na Moru nastupila je sa devet članova, od mlađih učenika do seniora. Osvojeno je ukupno devet medalja. U kategoriji mlađih učenika Mateo Mitrović (-26 kg) kao najmlađi sudionik turnira opravdao je povjerenje trenera te osvojio treće mjesto. Kod mlađih učenica Viktorija Filipović (+36 kg) zasluženo je nakon svih pobjeda u konkurenciji osvojila prvo mjesto, dok je kod učenica Petra Mitrović (+42 kg) došla do srebra. Kod učenika Matej Prekljušaj (+42 kg) napravio je pravo iznenađenje te se okitio zlatnom medaljom i dok je njegov brat Gabrijel Prekljušaj (-30 kg) poražen u finalu. Kod mlađih kadetkinja Petra Mitrović (-45 kg) radila je izuzetno dobro te osvojila treće mjesto. Krešimiru Kapitanoviću u kategoriji kadeta (+70 kg) izmaknulo je prvo mjesto u sudačkom predglasanju, ali i drugo mjesto je dobar rezultat. Kod juniora Luka Prtenjača (-68 kg) morao se zadovoljiti trećem mjestom. Ante Mrvičić u kategoriji mlađih seniora (+78kg) bez većih problema porazio je sve svoje protivnike i osvojio zlatnu medalju.
– Izuzetno sam zadovoljan što je i ova generacija pokazala da je spremna braniti boje kluba jer je došlo do pomlađivanja ekipe – naglasio je Svemir Mrvičić, trener Biograđana, kojeg je HKS promaknuo u zvanje majstora karatea 7. dan. Priznanje je to Mrvičiću za izuzetne rezultate i postignuća u karateu, u stvaranju natjecatelja i vrhunskih sportaša te u radu s djecom i mladeži.