8 C°

Sedmi uzastopni poraz za kraj sezone

Autor: Roman Morović

07.04.2013. 22:00

Zadranke su u Splitu imale lijepu priliku prekinuti crni niz i pobjedom zaključiti sezonu. Ipak, nisu uspjele, ali su unatoč tome natjecanje završile u sigurnoj zoni. U prvih jedanaest minuta u strijelce se upisalo pet zadarskih igračica. Nakon Balić, Nikpalj, Majstorović i Antonije Erslan, Marta Erslan je pogodila dva bacanja za 13:19. Malo kasnije bilo je i +9, 15:24, a Splićanke je uglavnom držala Ana Modrić. Ona je postigla čak 16 od 24 poena svoje momčadi u prvom poluvremenu, koje je završilo prednošću od tri koša za gošće, 24:27. Četiri poena vezala je i Žana Cvjetković pa su Zadranke, zahvaljujući njoj, te starijoj Erslan i Nikpalj, držale vodstvo do sredine treće dionice. Domaće su, međutim, stalno bile tu negdje, a uskoro su došle i do prvog vodstva nakon uvodnih 7:6. Treću dionicu zaključila je Antonela Bodrožić, sedma gostujuća igračica koja je poentirala pa je uoči posljednjih deset minuta igre na semaforu svijetlilo 43:43. Zadar je, preko Balić i Majstorović (4), u 34. minuti vodio 47:49, ali Split preko Roje (4) i Modrić (trica) preokreće na 57:49. To se razdoblje pokazalo ključnim. Post od nekoliko minuta bez koša prekinula je Antonia Erslan, prvom (i jedinom) zadarskom tricom, a Majstorović je smanjila na 57:54. Domaće su opet pobjegle na +8, gošće se vratile na 62:59, no za preokret više nije bilo vremena. Cvjetković je pogodila jedno bacanje, a Zovko je sigurnim izvođenjem penala (4-4) sačuvala pobjedu Splita.
SPLIT – ZADAR 66:63
(13:17, 11:10, 19:16, 23:20)
SPLIT – Dvorana Gripe. Gledatelja: 50.
SPLIT: Goleš 7, Boban, Babić 5, Lučin 2, Šakić, Modrić 24, Roje 14, Leškur, Pavić, Zovko 14. Trener: Boran Grgin.
ZADAR: Štrmelj, Balić 10, Cvjetković 10, Nikpalj 8, A. Erslan 7, Majstorović 22, Bodrožić 2, Baždarić, Pavičić, M. Erslan 4. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Split 19-43, 44%; Zadar 19-46, 41%.
Šut za tri: Split 5-17, 29% (Modrić 3, Zovko 2); Zadar 1-13, 8%.
Slobodna bacanja: Split 13-19, 68%; Zadar 22-24 92%.
Skokovi: Split 28 (20+8); Zadar 33 (25+8).