8 C°

Zadar se u Rijeci približio ABA ligi

Autor: Roman Morović

07.05.2013. 22:00

Kod +12 u posljednjoj četvrtini smo morali biti pametniji i koncentriraniji, igrati na duže napade, s kvalitetnim kretanjima i ne dopustiti da utakmica ode u egal. Nedostajalo nam je koncentracije kod izvođenja penala. No, dobro je što smo pobijedili u teškoj atmosferi

Zadar je teškom mukom odnio bodove s prepune riječke Kozale. Iako je na otvaranju posljednje četvrtine imao 12 poena prednosti, vrlo brzo i olako je to prosuo i uveo susret u dramatičnu završnicu. Sporna situacija dogodila se malo više od tri minute prije kraja, pri rezultatu 60:65, kada je Thorne zabio iz kontakta. Jedan sudac je dosudio koš-faul, a drugi istek napada, da bi nakon kratkog dogovora bila potvrđena lopta u korist domaćih. Širko je smanjio na -3, Thorne je promašio iza linije 6,75, a dvorana na Kozali proključala. Krivec je promašio tricu za izjednačenje, no Riječani su dvaput borbeno osvojili loptu. Kao za nagradu stigao je koš Cinca za samo -1, 64:65. Napokon je pogodio Thorne, ali i Škifić za 66:67. Travis je dvaput bio neprecizan s penala, no Škifić nije uspio dovesti svoje u vodstvo. Njegovi suigrači uhvatili su nekoliko odbijanaca, ali nijedan nije prošao kroz mrežicu. Loptu je napokon zgrabio Vrbanc, iznudio prekršaj i bacanjima povisio na 66:69, pola minute prije kraja. Anzulović je pozvao time-out, nakon kojega je Širko odmah ispalio tricu i promašio. Thorne je zabio jedan, a Škifić oba penala za 68:70. Petnaest sekundi prije kraja time-out je pozvao Nazor. Na crtu je opet stao Travis i pogodio jedno za 68:71. Krivec je, pak, bio mirne ruke za 70:71. Devet sekundi prije kraja Ramljak je zabio prvo (70:72) pa promašio drugo bacanje. Travis je uhvatio loptu, ali istupio van igrališta. Domaćima je ostalo osam sekundi da pokušaju izboriti produžetak ili čak pobijediti. Cinac je došao do šuta za pobjedu, ali njegova trica iz kuta nije pogodila cilj. Zadrani su napokon mogli odahnuti.

KVARNER – ZADAR 70:72

(17:20, 21:18, 10:19, 22:15)
RIJEKA – Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 1000. Suci: Tonči Anzulović (Zagreb), Luka Kardum (Šibenik), Denis Hadžić (Pula).
KVARNER: Stipčić 6, Veljačić, Kučan, Radić 23, Surina 3, Juričić 2, Cinac 13,  Škifić 10, Boban, Krivec 2, Širko 11, Jelenić. Trener: Vladimir Anzulović.
ZADAR: Ivanov, 2 Olivari, Travis 14, Thorne 11, Šango, Kaštropil 4, Ramljak 18,  Brkić 1, Krasić 3, Batur, Nurkić, Vrbanc 19. Trener: Ante Nazor.
Šut za dva: Kvarner 25-45, 56%; Zadar 20-41, 49%.
Šut za tri: Kvarner 2-14, 14% (Surina, Širko); Zadar 4-17, 24% (Vrbanc 2, Krasić, Ramljak).
Slobodna bacanja: Kvarner 14-22, 64%; Zadar, 9-11, 82%.
Skokovi: Kvarner 30 (20+10); Zadar 30 (20+10).
Osobne pogreške: Kvarner 25; Zadar 22.