Donatovcima dva srebra

Adam VIDAS

Osijek je ugostio kadetsko, a Dugo Selo juniorsko Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu, natjecanja na kojemu se sastaju 32 najbolja igrača Hrvatske u svakoj kategoriji. Među najboljima su se našla i četvorica mladih stolnotenisača zadarskog Donata. Rezime natjecanja su dvije medalje u parovima, a malo je nedostajalo da se Zadrani oslade i pojedinačnim te ekipnim odličjem u juniorskoj konkurenciji, no ovaj put su se Mijatović (kod juniora) i Miljatović (u kadetima) morali zadovoljiti srebrom iz turnira parova.

Kadet Filip Miljatović je u svojoj kvalifikacijskoj skupini ostvario sve tri pobjede i osvojio prvo mjesto. U prvom kolu glavnog dijela ždrijeba slavio je protiv Jakova Jekelić (Mladost, Zagreb) s 4:1. Zadranin je nakon toga zaustavljen u četvrtfinalu, a bolji je bio Leon Šantek sa 4:3. Miljatović je nastupio i u konkurenciji parova. Kako je bio jedini Zadranin na završnici Prvenstva Hrvatske, u paru je igrao s Jakovom Ticom iz Zagreba. Zadarsko-zagrebačka kombinacija odigrala je odličan turnir i nakon tri pobjede plasirala se u finale, gdje su ih čekali igrači Vodovoda iz Osijeka Mario Banek i Dominik Dražić. Osječani su u konačnici slavili s 3:0, a Miljatović i Tica morali su se zadovoljiti srebrnom medaljom.

Kod juniora Daniel Mijatović slavio je u sve tri utakmice u skupini s 3:0 i osvojio prvo mjesto. U glavni ždrijeb se plasirao i Antonio Goja, ali s drugim mjestom u skupini, dok je u kvalifikacijama zastao Ante Ražov, koji je poražen u sva tri svoja dvoboja. Na četvrtom mjestu, bez pobjede, završio je i Filip Miljatović. Iako je Mijatović bio prvi nositelj, nije imao dobar nastup u završnici. U prvom kolu je s 4:2 slavio protiv Josipa Arbanasa iz Zagreba, ali već u drugom kolu je zastao. Bolji je od njega s 4:2 bio je Osječanin Banek. Goja je poražen u prvom kolu od Martina Petrovića, također člana Zagreba. U konkurenciji parova još jedno srebro za Zadar. Zanimljiva je činjenica da je ovaj put Mijatović igrao s Ticom. Nova zadarsko-zagrebačka kombinacija je ponovo stigla do finala, gdje ih je zaustavio par Matković/Mustapić (Dr. Časl/Split) s 3:1. Antonio Goja je igrao par s Mislavom Martinekom iz Dugog Sela. Oni su prošli prvo kolo, no zastali su na drugoj prepreci, dok su Miljatović i Ražov poraženi u prvom kolu.

Vrlo zanimljivo je bilo i ekipno prvenstvo za juniore, gdje je Donat nastupio u Skupini 2, zajedno s Dugim Selom, Zabokom i Čakovecom. Zadrani su se činili kao najjača momčad skupine, ali su od njih bolji bili članovi Dugog Sela. Ostala dva dvoboja zadarski stolnotenisači su dobili i u konačnici igrali za treće mjesto, gdje su poraženi od Vodovoda sa 3:1 te su turnir završili na četvrtoj poziciji.

Ombla treća u parovima juniorki
Na Prvenstvu Hrvatske nastupila i juniorka Matea Ombla, članica Dr. Časla. Zadranka je osvojila prvo mjesto u svojoj skupini s tri glatke pobjede, no i ona je imala loš nastup u glavnom dijelu ždrijeba. Nakon što je pobijedila prvi dvoboj, poražena je već u drugom, a bolja je bila Andrea Pavlović, članica Mladosti. S klupskom suigračicom Petrom Patrinšak je došla do polufinala turnira parova. No, Ombla i Petrinšak su tu stale i u konačnici osvojile treće mjesto.