Subota, 27. travnja 2024

Popović, Banić i Morović vodili svoje do pobjeda

07.11.2010. 23:00

MARKO POPOVIĆ, UNICS KAZAN
U četvrtom kolu ruskog prvenstva, Unics je u Kazanu teže od očekivanog pobijedio Nižnji Novgorod. Bilo je 77:75 (21:22, 14:17, 15:19, 27:17), a ključnu ulogu u završnici odigrao je Marko Popović, koji je bio i najbolji strijelac utakmice s 19 poena (3-7 za dva, 2-3 za tri, 7-8 sl.bacanja) za nešto više od 21 minute. Tome je pridodao i tri asistencije te dvije ukradene lopte. Popović je 24 sekunde prije kraja zabio tricu za 75:72, a onda je, nakon što su gosti izjednačili, sedam sekundi prije kraja, s linije slobodnih bacanja donio pobjedu svojoj momčadi. Tako se Unics na tablici izjednačio s Krasnije Kiriljom (2-2). Na vrhu su Lokomotiv Kuban i Spartak St. Petersburg, s omjerom 3-1, a jedina neporažena momčad lige je CSKA (3-0). Utakmicu manje ima i euroligaš Khimki (2-1).
MARKO BANIĆ, BILBAO
U 6. Kolu ACB lige Bilbao je ostvario četvrtu pobjedu. Pred 7.283 gledatelja u Bilbao Areni pobijedio je Alicante sa 71:59 (24:14, 18:17, 14:21, 15:7). Prvo ime utakmice bio je Marko Banić, koji je za 31 minutu zabio 14 poena (6-11 za dva, 2-2 sl.bacanja), uz 9 skokova, čime je zavrijedio valorizaciju 19. Na vrhu tablice su Barcelona, Caja Laboral i Real Madrid (5-1), a Bilbao je u skupini od šest momčadi s omjerom 4-2. Jedna od tih momčadi je i Lagun Aro, sljedeći protivnik Baska, koji je jučer doživio težak poraz kod Reala u Madridu, 83:53.
TOMISLAV RUŽIĆ, TOFAS
U 4. kolu turskog prvenstva, Tofas je kod kuće očekivano poražen od Efes Pilsena rezultatom 53:66 (13:19, 10:17, 18:14, 12:16). Najbolji u redovima poražene momčadi bio je Tomislav Ružić, koji je za 34 minute ubacio 14 poena (5-6 za dva, 0-1 za tri, 4-6 sl.bacanja), uz 9 skokova. Kod pobjednika, Nikola Vujčić je zabio 7 poena, uz 4 skoka. Na tablici vodi Fenerbahce (4-0), dok je Tofas na diobi pretposljednjeg mjesta s još četiri momčadi, koje imaju omjer 1-3. Efes ima 3-1, a bez pobjede je samo Mersin.
ŠIME ŠPRALJA, ŠIROKI
U pobjedu nad Cedevitom, centar i kapetan Širokog ugradio je 12 poena (3-6 za dva, 1-3 za tri, 3-3 sl.bacanja) za 24 minute (val.11).
LUKA ŽORIĆ, ZAGREB
Partizan je u Beogradu nanio Zagrebu treći uzastopni poraz i to vrlo uvjerljiv, 84:64 (13:17, 27:15, 21:22, 23:10). U gostujućem sastavu Luka Žorić je za 36 minuta zabio 12 poena (2-10 za dva, 8-11 sl.bacanja) uz 5 skokova, 4 izgubljene lopte i 10 pretrpljenih prekršaja te valorizaciju 9.
TONI PROSTRAN, ZAGREB
Mladi zadarski razigravač vratio se u sastav “mrava”, nakon problema s ozljedom te je za 10 i pol minuta ubacio jednu tricu, uhvatio skok te osvojio i izgubio po jednu loptu (val.3). Ivan Novačić nije ulazio u igru.
VEDRAN MOROVIĆ, ŠIROKI
Široki je na Pecari pobijedio još jednog favorita. Nakon Partizana i Budućnosti, pala je i Cedevita rezultatom 77:73 (15:19, 21:18, 21:17, 20:19), a ponovno je sjajnu utakmicu odigrao Vedran Morović, koji je za 29 minuta zabio 17 poena (3-5 za dva, 2-3 za tri, 5-5 sl.bacanja), uz 7 asistencija i valorizaciju 25 te je bio najkorisniji igrač susreta.
ROK STIPČEVIĆ, CIBONA
Kao i Cedevita, i Zagreb, i Cibona su u 6. kolu NLB lige doživjeli treći poraz. U Draženovom domu, Nymburk je priredio iznenađenje i slavio s 85:86 (22:22, 21:25, 19:12, 23:27). U dramatičnoj završnici Stipčević je promašio napad, koji je njegovoj momčadi mogao donijeti +7, a na drugoj strani je Afik Nissim tricom vratio Čehe u igru. Nešto kasnije je Rok zadržao loptu do isteka napada, a nakon pobjedničkog koša Nissima, u posljednjih nekoliko sekundi zadarski razigravač je napravio korake. Stipčević je na terenu proveo svih 40 minuta i postigao 11 poena (1-3 za dva, 3-8 za tri), uz 8 asistencija, 2 skoka i 3 izgubljene lopte (val.9).
TOMISLAV ZUBČIĆ, CIBONA
Zubčić je u domaćem porazu od Nymburka bio najbolji igrač “vukova”. Za 29 minuta zabio je 19 poena (2-3 za dva, 4-4 za tri, 3-3 sl.bacanja), uz 9 skokova i valorizaciju 29. Time je potvrdio svoju vrlo dobru formu. U posljednje tri utakmice NLB lige, uvijek je sakupio 20 ili više indeksnih poena, a dobre igre pružio je i protiv Fenerbahcea i Siene u Euroligi.