6 C°

Stiska i protiv Siska

08.11.2021. 08:17

Zadrani su vedrili i oblačili protiv Siščana, a konačna računica donijela im je jedan bod. Očekivalo se možda i više, ali kad se zna da je u prethodnih pet nastupa osvojen samo jedan set, kao i to da su gosti vodili 0:2 i imali četvrti set u rukama, momčad Marina Masnića može biti zadovoljna što je izbjegla još jednu nulu. Prvi set bio je izjednačen do 19:19 kada gosti rade seriju 0:4 s kojom su stigli do početnog vodstva. Zadar je u drugom setu u nekoliko navrata imao plus četiri, ali su gosti još jednom serijom od četiri vezana poena riješili i taj dio igre u svoju korist. Dogodilo se to kada se rezultat 15:13 pretvorio u 15:17 i Sisak više nije ispuštao vodstvo. Nakon lošeg početka »bijelo-plavi« su ipak došli k sebi u trećem setu u kojem ih nije obeshrabrio početni zaostatak. Činilo se potom da će Sisak uzeti sva tri boda nakon što je u četvrtom setu stalo vodio i imao 17:21. Zadar tada kreće iz sve snage, dolazi do 21:21, kod 24:25 spašavaju domaćini meč loptu i s tri poena zaredom izjednačavaju na 2:2. Pet set Zadrani su počeli vodstvom 2:0 i izgledalo je da su gosti pred potpunim padom. Ipak, to se nije dogodilo, Sisak se nakon 6:8 odvojio na 6:12 i na kraju ipak pobijedio. U sljedećem kolu Zadar očekuje gostovanje u Rijeci.