Subota, 20. travnja 2024

6 C°

Cibona ispala, Cedevita na rubu

07.12.2011. 23:00

Ni u četvrtom kolu Eurokupa Cibona nije uspjela doći do pobjede te je nakon domaćeg poraza od Donjecka 76:78 i službeno izgubila svaku šansu za plasman u drugi krug. „Vukovi” su u završnici uspjeli povesti 76:74, iako su sedam minuta prije kraja gubili 10 razlike, no to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Presudili su im Ivan Radenović i Vule Avdalović, koji su iskoristili pogreške protivnika i s linije slobodnih bacanja donijeli Ukrajincima pobjedu. Osim spomenutog dvojca, koji je kombinirano ubacio 27 poena, Donjeck su većim dijelom susreta nosili Amerikanci Curry (16p) i Lee (13p, 7sk). Cibonu su predvodili Andrija Žižić sa 16 poena i 12 skokova te Goran Suton s 13 poena i 6 skokova, dok su po 12 poena dodali Barbour i Kus. Tomislav Zubčić je za 17 minuta postigao 2 poena (1-3 za dva, 0-1 za tri), uz 5 skokova i 3 asistencije, dok Pavle Marčinković nije ulazio u igru. Gravelines je kod kuće pobijedio Hapoel Jeruzalem s 97:74 i ostao na vrhu skupine A s omjerom 4-0. Drugi je Donjeck (3-1), treći Hapoel (1-3), a posljednja Cibona (0-4). Poraz je doživjela i Cedevita u skupini G i to na gostovanju kod Benettona u Trevisu, 82:68. Talijani su razliku napravili već u prvoj četvrtini, koju su dobili s 26:7. Spartak St. Petersburg (4-0) je pobjedom kod Bayerna u Münchenu, 60:72, osigurao plasman u drugi krug, a za drugo mjesto u igri su još Benetton (2-2), Bayern (1-3) i Cedevita (1-3). Da bi produžili nadu, Zagrepčani u sljedećem kolu moraju kod kuće pobijediti Ruse te se nadati da će Nijemci iznenaditi u Trevisu. U svakom drugom slučaju, oprostit će se od Europe za ovu sezonu.