FOTOGALERIJA: Košarkaška revija bez okusa derbija

HT PREMIJER LIGA KK ZADAR - KK JAZINE-ARBANASI
Bilo je puno poena što je dobro za gledatelje, ali mislim da je veći uzrok tome što su se igrale loše obrane – kazao je Bujas
Arif SITNICA
Jazine-Arbanasi bolje su prošli na svom terenu u prošlom derbiju

Pobjeda Zadra protiv davljenika Jazine-Arbanasa bila je siguran fiks i prije početka utakmice, a 500-tinjak gledatelja na Višnjiku najviše je zanimalo dokad će košarkaši Jazine-Arbanasa pružati otpor uglednijem sugrađaninu. Na kraju su gledatelji bili zadovoljniji od trenera obiju momčadi, jer su vidjeli ukupno 210 poena i pregršt atraktivnih poteza pogotovo u završnici kad je pitanje pobjednika već bilo odavno riješeno.

Bilo je puno poena što je dobro za gledatelje, ali mislim da je veći uzrok tome što su se igrale loše obrane – u riječima trenera poraženih Luke Bujasa dalo se isčitati koliko je izvjesnost ovakvog susreta utjecala na angažman u obranama jedne i druge momčadi.

Za žute je za razliku od prvog gradskog „derbija“ odigranog u kultnim Jazinama kad su držali rezultat u neizvjesnosti do 38. minute u ovom na Višnjiku trajali su tek 18 minuta. Trica iznimno raspucanog Gorana Fodora krajem druge četvrtine primakla je igrače Luke Bujasa na samo pet poena zaostatka (50:45), a par minuta prije bilo je komotnih 46:30 za Zadar i činilo se da je to bilo to od neizvjesne utakmice. Serija 12-0 Jazina u drugoj četvrtini bila je pomalo iznenađenje s obzirom da Bujas na klupi nema konkretne zamjene za više nego solidne startere dok je za Aramisa Naglića bilo potpuno razočarenje kako je reagirala inače ove sezone potentna druga postava sa Brzojom, Grayom, Bašićem, Vukovićem i Krajinom. Ta druga četvrtina vidno je iznervirala zadarskog stratega, što nije ni čudo jer su njegovi primili čak 27 poena u 10 minuta, a nekim obrambenim reakcijama bili su na razini nekakve kadetske selekcije.

Ovakve utakmice su nam uvijek malo nezgodne, no to nije alibi za jedan nedostatak energije koji su pokazali određeni igrači. Na ovakvim utakmicama se dokazuje profesionalni i igrački integritet. Ako može Šime Špralja mogu i ostali – prekipjelo je Nagliću, jer nekolicina igrača nije pokazala onaj minimum koji se zahtjeva od njih igrali protiv Crvene Zvezde ili slabašnih Jazina. Ponašanje, a i reakcije na terenu ovog puta neće proći nekažnjeno te je Naglić najavio treniranje strogoće nad pojedincima.

Inače mi nije običaj, ali ovog puta ću i prozvati trojicu mojih igrača Kraljevića, Vukovića i Bašića koji su odigrali utakmicu sa izuzetno malom energijom. To je nedopustivo i to se više neće događati jer će ubuduće biti konzekvence zbog takvog ponašanja. To je na kraju krajeva loše i za sve ostale suigrače i za imidž kluba.

ZADAR 116

JAZINE-A. 94

(30:20, 28:27, 32:19, 26:28)

ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 500. Suci: Leo Roglić (Split), Marko Živaljić (Split) i Roko Hordov (Zadar).

ZADAR: Knowles 9 (1-1), Bašić 5, Vladović 3 (1-1), Ivanov 10 (4-4), Kraljević 5 (1-2), Jelenković, Krajina 9, Vuković 15, Brzoja 6, Špralja 9 (1-2), Gray 29 (2-2), Božić 16 (4-5). Trener: Aramis Naglić.

JAZINE-ARBANASI: Sarajlija 6 (2-2), Barry 14 (2-2), Gulam 2, Lisica 2, Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić 14 (4-5), Šango 5, Fodor 22 (2-2), Kaštropil 18 (0-2), Petani 11 (6-8). Trener: Luka Bujas.

Šut za dva: Zadar 44-74 (60%); Jazine-A. 35-73 (48%).

Šut za tri: Zadar 14-32 (44%); Jazine-A. 8-26 (31%).

Slobodna bacanja: Zadar 14-17 (82%); Jazine-A. 16-21 (76%).

Skokovi: Zadar 36 (27+9); Jazine-A 33 (21+12).

Osobne pogreške: Zadar 20; Jazine-A. 22.