Sjajni Popović odveo Unics prema Euroligi

Autor: Roman Morović

08.06.2010. 22:00

U odlučujućoj petoj utakmici doigravanja za treće mjesto ruskog prvenstva, Unics je u Kazanu pobijedio moskovski Dinamo s uvjerljivih 86:65 (31:15, 13:15, 14:22, 28:13), te je tako osigurao kvalifikacije za Euroligu iduće sezone.
Unics je već na poluvremenu imao dvoznamenkastu prednost (44:30), ali su gosti ozbiljno zaprijetili sredinom treće četvrtine, kada su došli na samo pola koša zaostatka (51:50). No tada je povukao Marko Popović sa pet uzastopnih poena i utabao put prema pobjedi svojoj momčadi. Pop je u najvažnijem trenutku sezone odigrao fantastičnu utakmicu. Za 38 minuta postigao je 34 poena (2-2 za dva, 7-11 za tri, 9-10 sl.bacanja), uz 10 skokova, četiri asistencije i devet pretrpljenih prekršaja. Lampe je dodao 20 poena, a Lončar i Kuzyakin po 11.