11 C°

Zadrani u polufinalu Kupa RH za mlađe juniore

09.06.2018. 11:34
Zadrani u polufinalu  Kupa RH za mlađe juniore

Pobjedom nad KPK, mlađi juniori Zadra 1952 ušli su u polufinale Kupa Hrvatske u vaterpolu. U polufinalu ih čeka zagrebačka HAVK Mladost dok je drugi par dubrovački Jug CO i splitski Mornar BS. Na putu do polufinala odrađena je utakmica protiv znatno slabijeg KPK. Korčulani su svoj drugi zgoditak postigli tek u posljednjoj četvrtini, a za njih „pristojnih“ 11:4, mogu zahvaliti činjenici što je trener Ivo Radetić odmarao glavne igrače za susret s Žapcima.
No za Zadrane je puno važnija bila utakmica večer prije, protiv Primorja EB. Mlađi juniori Zadra 1952 su odlučili utakmicu u trećoj četvrtini kad su Donato Dellavia, Škaro i Martinović pobjegli Riječanima na 8:4. Zadar je nakon poraza protiv favoriziranog Mornara pokazao odličnu igru, napose u obrani. Uz pomoć vrlo dobrog vratara Ante Zdrilića, otjerali su svoje vršnjake iz Rijeke daleko od gola. Primorje se u toj igri nije snašlo, a tek je Karlo Babić uspio s vremena na vrijeme, probiti zadarski zid.
Rezultati: Medveščak – HAVK Mladost 4:21, Mornar BS – OVK POŠK 18:10, Jug CO – OVK POŠK 10:5