12 C°

Tri zadarske medalje

Autor: Viktor Bogut

08.07.2013. 22:00

Roko Šango osvojio je zlato u aquatlonu, a bio je prvi i u juniorskoj kategoriji u supersprintu, disciplini u kojoj je Ante Klanac bio drugi

U Zagrebu na jezeru Jarun je održan 17. Memorijal “Marijan Pedišić” 2013. koji je okupio više od 150 triatlonaca, među kojima su bili i članovi TK Zadar. Aquatlon utrka, na kojoj se plivalo 100, a trčalo 400 metara, pripala je mladom zadarskom triatloncu Roku Šango, inače i plivaču PK Zadar. U supersprint utrci (375 m plivanje, 10 km bicikla, 2,5 km trčanje) koju je, također popratila jaka kiša, Roko Škibola i Ante Klanac osvojili su zlato i srebro u juniorskoj kategoriji. U ukupnoj konkurenciji Škibola je bio peti, a Klanac deseti. Renato Pilipović je u kategoriji veterana bio šesti, a pobijedio je Mađar Caba Majaros.
Najbolji triatlonci u Hrvatskoj nastupili su u olimpijskom triatlonu. Prvi puta održana je zasebna, elite utrka, po ITU (International triathlon union) pravilima. Zadarski triatlon je i tu imao predstavnika, Ivana Gobina, koji se još više približio magičnoj granici od dva sata za olimpijski triatlon. S vremenom 2:00:43 došao je do desetog mjesta.
U utrci za dobne skupine u olimpijskom triatlonu nastupilo je 80 natjecatelja, a Zadar je imao pet predstavnika. Ivan Tuta je u ukupnom redoslijedu bio 13., a u svojoj kategoriji četvrti. Edgar Nimac bio je 31., (8.) Jurica Šango 39., (14.), Siniša Pezelj 53., (4.), a Emilijo Krstić 54., (5.).