LIGA NACIJA Vatreni poveli, vodstvo prosuli, opet se vratili, a onda raspali

Slika korisnika mkvanja
U 2. kolu Hrvatska na Stade de Franceu poražena od Francuske
Konačan rezultat bio je 4:2 za domaćine iako to nikako ne oslikava realno stanje stvari na ovoj utakmici. Ne može se reći da Francuzi nisu zasluženo slavili, ali tome su im uvelike pomogli naši reprezentativci koji su u ovoj utakmici previše griješili
REUTERS
U ULOZI GOLGETERA - Dejan Lovren je doveo Hrvatsku u vodstvo

U 2. kolu Lige nacija Hrvatska je na Stade de Franceu doživjela poraz od svjetskih prvaka Francuza. Konačan rezultat bio je 4:2 za domaćine iako to nikako ne oslikava realno stanje stvari na ovoj utakmici. Ne može se reći da Francuzi nisu zasluženo slavili, ali tome su im uvelike pomogli naši reprezentativci koji su u ovoj utakmici previše griješili. Vatreni su odigrali odlično prvo poluvrijeme i poveli zgoditkom Lovrena u 16. minuti. IHrvatska je imala još nekoliko prilika da poveća svoju prednost, ali na kraju lijep dojam nisu uspjeli rezultatski materijalizirati. Imali su »kockasti« svojevrsni black-out u posljednje dvije minute prvog dijela. Najprije je Griezmann u 43. minuti poravnao rezultat, da bi Martial uz pomoć Livakovića kojeg je lopta pogodila u leđa domaćinima donio potpuni preokret. Hrvatska se vratila pogotkom Brekala u 54. minuti, ali su nakon toga Upamecano (65’) i Giroud (76’) stavili točku na »i« ovog dvoboja.

Dvominutni black-uot

Prvi udarac prema vratima uputila je Hrvatska. Kapetan u dvoboju protiv Francuske Ivan Perišić odapeo je iz prve s 25 metara, ali ravno u vratara Llorisa. Igrala se 14. minuta kada su »vatren«i stvorili prvu pravu prigodu na utakmici. Nakon pogreške u obrani Francuza lopte se na lijevoj strani domogao Kramarić koji odigrava povratnu loptu. Rebić je preskače za natrčalog Kovačića koji ipak ne uspijeva stići do nje. Međutim, dvije minute kasnije Hrvatska je povela na Stade de Franceu. Brozović je izveo korner s desne strane, a lopte se na drugoj vratnici dočepao Lovren,. Varkom izbacuje iz igre svog čuvara i lijevom nogom s desetak metara pogađa suprotni kut nemoćnog Llorisa - 0:1. U 22. minuti Martial s 30-ak metara pokušava na krivoj nozi uhvatiti Livakovića, ali lopta odlazi nebu pod oblake. Hrvatska nastavlja s napadima. Brozović je u 27. minuti u jednom pokušaju centaršuta umalo povisio vodstvo svoje momčadi, ali Llorisa ipak nije uhvatio na spavanju. Igrala se 33. minuta kada su domaćini stvorili prvu pravu priliku. Kramarić je izgubio loptu na sredini terena, Martial je uposlio utrčalog Griezmana koji izlazi sam ispred Livakovića malo iskosa, ali zadarsk hobotnica kroti njegov dobar udarac i Hrvatsku ostavlja u prednosti. U 42. minuti ponovno izgledna situacija pred vratima Francuza. Vlašić je podvalio loptu za Perišića čiji udarac s pet, šest metara iskosa blokira Kante. kada neće »vatreni«, hoće »tricolori«. Mora se priznati da su Francuzi odigrali odličnu akciju u 43. minuti koju je započeo Ben Yedder. Uposlio je Martiala koji kratkim pasom pronalazi natrčalog Griezmanna. Francuski napadač ne propušta priliku i lopta se zakoprcala iza Livakovićevih leđa - 1:1. Black-out u posljednje dvije minute prvog dijela bile su dovoljne da Francuska potpuno preokrene tijek utakmice. Jedna oduzeta lopta Ben Yeddera na desnoj strani i centaršut na drugu vratnicu završio je Martial preciznim udarcem s nekoliko metara - 2:1. Hrvatska je odigrala vrlo dobrih 40 minuta, a na poluvrijeme je morala s rezultatskim zaostatkom.

Trenutačni povratak,

Izbornik Zlatko Dalić u drugo poluvrijeme ulazi s Brekalom koji na travnjaku mijenja Rebića. Prvi udarac prema vratima u nastavku utakmice ponovno pripada »vatrenima«. Melnjak je iz slobodnog udarca s tridesetak metara pokušao prevariti Llorisa, ali iskusni francuski vratar ostao je koncentriran. Međutim, u 54. minuti nije bilo spasa za Francuze. Kovačić je fantastičnom okomitom loptom izbacio u prigodu Brekala koji između tri suparnička igrača pogađa mrežu nemoćnog Llorisa - 2:2.Igrala se 63. minuta kada je Hrvatska mogla ponovno preći u vodstvo. Vlašić je nakon jedne oduzete lopte na drugoj vratnici pronašao Perišića koji iz voleja tuče preko gola. I opet stiže kazna na drugoj strani. U 65. minuti Griezmann izvodi korner s lijeve strane, a Upamecano sam kao duh glavom posprema loptu iza leđa Livakovića kojem je malo nedostajalo da sačuva svoju mrežu - 3:2. Pašalić je u 71. minuti izgubio loptu na sredini terena, a kao posljedica toga došao je opasan udarac Camavinge s ruba šesnaesterca kojeg kroti Livaković. Nova velika prilika za domaćine u 74. minuti kada nakon jedne kontre Griezmann izbacuje Martiala čiji udarac s nekoliko metara brani mladi zadarski vratar. Međutim, niti Livaković nije mogao ništa dvije minute kasnije kada je Giroud s »kreča« povećao prednost Francuza - 4:2. Prethodno je Brozović nehotično u svom šesnaestercu igrao rukom što je rumunjski sudac okarakterizirao za najstrožu kaznu. U 80. minuti Kramarić s ruba šesnaesterca cilja, ali nedovoljno precizno. U 89. minuti nova prilika za Hrvatsku. Vlašić je potegnuo s ruba šesnaesterca, ali vratnica se ispriječila i spriječila smanjenje vostva domaćina. Do kraja utakmice unatoč htijenju vatrenih pogodaka više nije bilo i Francuzi su mogli početi slaviti novu pobjedu nad Hrvatima.

FRANCUSKA 4

HRVATSKA 2

PARIZ - Stade de France. Sudac: Ovidiu Hategan (Rumunjska). Pomoćnici: Strijelci: 0:1 Lovren (16'), 1:1 Griezmann (43'), 2:1 Martial (45'), 2:2 Brekalo (54'), 3:2 Upamecano (65'), 4:2 Giroud (76'-11m). Žuti kartoni: Lenglet, Kante, Nzonz​i (Francuska) Ćaleta-Car, Brozović (Hrvatska). Crveni:

FRANCUSKA: Lloris, Lloris, Upamecano, Lenglet, Hernandez, Sissoko, Kante (od 64' Camavinga), Nzonzi, Mendy, Griezmann (od 77' Fekir), Ben Yedder (od 64' Giroud), Martial. Izbornik: Didier Deshamps

HRVATSKA: Livaković, Melnjak, Ćaleta-Car, Lovren, Uremović (od 56' Vida), Kovačić, Brozović, Perišić (od 67' Pašalić), Vlašić, Rebić (od 46' Brekalo), Kramarić. Izbornik: Zlatko Dalić

Nema pozitivnih među "vatrenima"

ZAGREB - Nema pozitivnih slučajeva na koronavirus među hrvatskim nogometnim reprezentativcima, pokazali su jučer pristigli rezultati testiranja na virus SARS-CoV-2, koje je obavljeno dan ranije u Parizu uoči utakmice između Francuske i Hrvatske.

"Svi igrači i članovi stožera hrvatske reprezentacije koji su došli u Pariz negativni su na novi koronavirus te će moći sudjelovati na utakmici 2. kola Lige nacija protiv Francuske", objavljeno je u utorak na stranicama Hrvatskog nogometnog saveza.

Radi se o redovnom testiranju sukladno UEFA-ifinom protokolu za povratak igri, trećem tijekom ovoga okupljanja, uz dodatno testiranje koje je HNS proveo prije okupljanja reprezentacije. Niti na jednom testiranju nije bilo pozitivnih igrača hrvatske reprezentacije. (h)

Mbappe pozitivan na koronavirus

PARIZ - Francuski napadač Kylian Mbappe pozitivan je na koronavirus, objavio je u ponedjeljak Francuski nogometni savez zbog čega je propustio utakmicu Lige nacija protiv Hrvatske Jedna od najvećih francuskih zvijezda bio je jedini strijelac u pobjedi Francuske kod Švedske (0:1) u subotu. Mbappe je sedmi igrač PSG-a zaražen koronavirusom, a još u ponedjeljak je trenirao s reprezentacijom.

"Smješten je izvan svih ostalih nakon što je primio rezultate na kraju treninga, a navečer se vratio kući. Kao i ostatak delegacije, Kylian Mbappé je bio negativan na prošlom testu u srijedu, na zahtjev UEFA-e, u prije utakmice Švedske i Francuske", stoji u priopćenju Saveza.