Utorak, 23. travnja 2024

Uvjerljivo slavlje Primorca protiv Vodica, porazi Zadra i HV Posedarja

09.09.2021. 07:18

PRIMORAC (B) 5 – VODICE 0
Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 50. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Pavlinović i Taraš. Strijelci: 1:0 Lokin (39’), 2:0 Vodopija (44’), 3:0 Klopp (53’), 4:0 Bitunjac (65’), 5:0 Lokin (89’). Žuti kartoni: Santos, Vikario (Vodice).
PRIMORAC (B): Stojanov, Nakić, Birkić, Lokin(od 84. Kadija), Bitunjac, Vodopija (od 78. Šindija), Klopp, Lazarevski, Musa, Kuman(od 59. Okechukwu), Jurišić(od 84. Slunjski). Trener: Krešimir Sunara.
VODICE: Mihaljević, Sarić, Prpić, Oliveira Santos (od 75. Mrdeža), Fuštin (od 46. Sušić), Munega, Marić, Ferreira, Pandža, Petričević(od 46. Malenica), Vikario. Trener: Marko Pinčić.
U 3. kolu Treće HNL jug biogradski Primorac stigao je do prve pobjede ove sezone. I to vrlo uvjerljive, a ceh je platila momčad Vodica koja je na igralištu Kazimir i Silvestar poražena rezultatom 5:0. Momčad Krešimira Sunare tako se na najbolji mogući način pred svojim navijačima iskupila za dva uvodna poraza. Seriju pogodaka momčadi iz kraljevskog grada otvorio je Pjero Lokin 39. minuti, a Luka Vodopija je u 44. primorce uoči završetka prvog poluvremena odveo u mirne vode. U nastavku je Alex Klopp u 53. minuti zabio i treći pogodak Biograjaca, da bi Frane Bitunjac u 65. povisio na 4:0. Točku na »i« svojim drugim pogotkom u 89. minuti stavio je opet Lokin. Uvjerljiva i vrijedna pobjeda Biograjaca za koju zaslužuju sve čestitke.
U samom početku utakmice Primorac je krenuo vrlo ofenzivno, a Vodice su se orijentirale na kontre. Iz dvije kontre su i zaprijetili domaćinima i to preko Oliveire u 5. minuti, a minutu kasnije i preko Ferreire. Ipak nisu bili dovoljno precizni. U 10. minuti Klopp je poslužio Vodopiju koji je zamalo bio prekratak. Dvije minute kasnije Musa je ubacio za Kloppa koji je uspio samo izboriti korner. Od 20. do 28. minute doslovno je trajala opsada gostujućeg gola, ali lopta nikako da završi u mreži. Tukli su Vodopija, Klopp, Nakić i Jurišić, ali ništa od vodstva. Ono se dogodilo u 39. minuti. Klopp prolazi dvojicu igrača i s desne strane ubacuje u peterac gostiju gdje se najbolje snalazi Lokin koji zabija za 1:0. Drugi gol pao je u 44. minuti. Ovoga puta u ulozi asistenta je Bitunjac koji na na vrhu kaznenog prostora pronalazi Vodopiju, a ovaj pogađa donji lijevi kut gostujućeg gola.
I u nastavku utakmice Biograjci odmah kreću jako. U dvije prigode našao se Klopp, ali Mihaljević je bio siguran. A onda u 53. minuti novi gol domaćina. Musa je solo akcijom došao do vrha šesnaesterca i poslužio Kloppa koji zabija za 3:0. U 69. minuti Biograjci zabijaju i četvrti pogodak na ovoj utakmici,a strijelac je ovoga puta Bitunjac. Na kraju se još u strijelce i to po drugi put na ovoj utakmici upisao Lokin za uvjerljivu pobjedu Biograjaca za što su zaslužili veliki pljesak svojih navijača.

ZADAR 0 – ZMAJ 1
ZADAR – Stadion na Stanovima. Sudac: Luka Liković (Krvavac). Strijelac 0:1 Okić (68’). Pomoćnici: Radonić (Vitaljina), Babić (Staševica). Žuti kartoni: Begonja, Zdrilić (Zadar), Tomaš (Zmaj).
ZADAR: Pinčić, Iličić (od 75’ Glavan), Rokov, Bugarija (od 83’ Vukadinović), Banović, Blažević, Begonja, Majić, Jerbić, Bačkov (od 83’ Djeveljekaj), Zdrilić (od 64’ Selija), Pranić. Trener: Želimir Terkeš.
ZMAJ: Bartulić, Lozina, Kovačević, Tomaš (od 67’ Tiago), Kovačić (od 90’ Šalinović), Brnić (od 67’ Okić), Rudelj (od 84’ Serdarević), Mihanović, Bauk, Rašić, Božić. Trener: Vik Lalić.
Skromnu utakmicu odigrali su Zadrani koji su protiv Zmaja ostali bez bodova. I dok je prvo poluvrijeme još i ponudilo nešto od domaćina, u nastavku su igrači sa Stanova ostali bez prave prilike. Pobjednik je odlučen u 68. minuti kada je Tiago uposlio Kovačića, koji je ubacio za Okića čiji je precizan udarac bio neuhvatljiv za vratara Pinčića. Okić je u igru ušao samo minutu ranije i u trenutak se pretvorio u junaka Makarana. Premda je do kraja utakmice ostalo više od 20 minuta Zadrani nisu uspjeli stvoriti pravi pritisak pa se utakmica od koje se očekivalo priključivanje vrhu ljestvice za »plavo-bijele« pretvorila u noćnu moru.

JADRAN LP 2 – HV POSEDARJE 1
PLOČE – Igralište Jadranovo. Gledatelja: 100. Sudac: Teo Pavić (Split), Pomoćnici: Ivan Kalinić (Veliki Bročanac) i Marin Barić (Solin). Strijelci: 0:1 K. Torbarina (44’), 1:1 Marko Musulin (60’), 2:1 Ivan Marić (90’+2).
JADRAN LP: Topić, Krešić (od 46’ Romić), I. Marić, Raič, M. Marić, Kalfić, Primorac (od 70’ Dulaj), Marin Musulin, Kordić (od 77’ Raguž), Theodosiou (od 77’ Raguž), Marko Musulin (od 94’ Nikolac). Trener: Mario Oršulić.
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: K. Jurjević, Pedišić (od 70’ Kevrić), Klanac, Brkić, Gambiraža (od 59’ Smokrović), D. Torbarina, Rončević (od 85’ Kovač), Brkić (od 70’ Ivandić), Tokić, J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.
U 3. kolu Treće HNL jug Hrvatski vitez Posedarje doživio je prvi poraz ove sezone i to na gostovanju u Pločama. Posedarci su do druge minute sudačke nadoknade imali bod »u džepu«, a onda je Ivan Marić potopio sve nade HV Posedarja. Da stvar bude gora Posedarci su imali i vodstvo na ovoj utakmici nakon što je Karlo Torbarina u 44. minuti torpedirao vratara Topića. U nastavku utakmice Pločani najprije izjednačuju preko Marka Musulina u 60. minuti da bi na već opisani način u sudačkoj nadoknadi došli do sva tri boda.
Utakmicu su bolje otvorili domaćini. Kalfić je u 15. minuti bio blizu pogotka kada je glavom pogodio prečku. U 24. minuti gosti su ponovno na mukama, tuče pet Kalfić s 10 metara, Jurjević je siguran. Prva prijetnja Posedaraca u 35. minuti, glavom puca Ivan Brkić na ubačaj Rončevića, ali nedovoljno opasno. U 44. minuti Posedarci su poveli. Pedišić je prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Karla Torbarinu koji s pet metara pogađa mrežu domaćina – 0:1. S minimalnim vodstvom HV Posedarja otišlo se na odmor.
U nastavku prvi prijete domaćini. Marko Musulin je odlično tukao u 53. minuti, ali Jurjević vrškom prstiju skida njegov udarac. U 60. minuti nije bilo spasa za goste iz Posedarja. Marko Musulin je nakon kornera i izbijene lopte iz voleja zabio za izjednačenje – 1:1. U 62. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara puca Rončević, brani Topić. Marko Musulin u 68. minuti tuče sa sedam metara, brani Jurjević. U 89. minuti Kalfić je priprijetio s osam metara, lopta je fijuknula tik uz vratnicu. U 92. minuti iz gužve Ivan Marić donosi pobjedu momčadi iz Ploča – 2:1. Pokušao je u 94. Josip Jurjević, ali bodovi su ipak pripali domaćinima.

Treća HNL jug
3. kolo: Primorac – Vodice 5:0, Jadran – Hrvatski vitez 2:1, Zadar – Zmaj 0:1, Zagora – Neretva 2:1, GOŠK Dubrovnik 1919 – Hrvace 0:0, OSK – Sloga 1:1, Kamen – Neretvanac 1:1, Junak – Urania 4:0, Uskok – Split 4:2.
1. Jadran LP       3       3       0 0       6:2       9
2. Uskok       3       2        1 0       7:4       7
3. Sloga       3       2       1 0       6:3       7
4. Hr. vitez       3       2       0 1       5:3       6
5. Junak       3       2       0 1       5:3       6
6. Zagora       3       2       0 1       5:3       6
7. Hrvace       3       1        2 0       4:2       5
8. Neretva       3       1       1 1       6:4       4