11 C°

Puljani očitali lekciju

Autor: Viktor Bogut

08.10.2012. 22:00

Igrači nisu poštovali ono što smo se dogovorili, nisu odrađivali moje taktičke zamisli i apsolutni su krivci za poraz – rekao je nakon teškog poraza trener stolnotenisača Donata Denis Karlović. Njegova momčad je u nedjelju teško poražena od Pule. U konačnici Puljani su slavili s velikih 4:0, a prema najavama taj se rezultat i očekivao, no Zadrani su mislili da bi oni mogli izaći iz dvoboja bez izbuljenog dvoboja. A stvari su po zlu krenule nakon što je Tomislav Maraković poražen od mladog Ivana Zeljka. Zagrepčanin u redovima Pule posebno je dojmljivo odradio drugi set koji je dobio sa 11:1. Vratio se Maraković u trećem setu i smanjio rezultat na 2:1, ali to je bilo sve. U neizvjesnoj završnici četvrtog seta slavio je Zeljko i donio svojoj momčadi vodstvo. Zvono za uzbunu zazvonilo je nakon druge partije, kada je Alan Jalžabetić poražen od Mateja Mamuta i to s glatkih 3:0. Situaciju je pokušao popraviti Domagoj Maglić, ali on se još nije oporavio od ozljede rebra, tako da je Ivan Slavić iskoristio slabiju predstavu igrača zadarske momčadi i u poprilično atraktivnom meču došao do pobjede. Pokušali su se Zadrani vratiti u dvoboju parova i zadržati kakvu-takvu nadu da će u pojedinačnim dvobojima drugog kruga uspjeti okrenuti meč, ali nije išlo. Prvi set je zadarska kombinacija dobila, no onda Puljani okreću i dolaze do vodstva od 2:1. Ipak, tu nije kraj, jer Jalžabetić i Maglić sa 12:10 dobivaju četvrti set, ali pulska kombinacija odigrava vrlo dobro tada i pobjedom od 11:6 dolazi do pobjede kojom Puljani uzimaju bodove u Zadru.
– Nije to bilo to. Nevjerojatno je kako smo redovito padali u završnicama neizvjesnih setova. Dugo nisam vidio da jedna momčad toliko završnica izgubi – objasnio je Karlović, koji nikako nije mogao skriti nezadovoljstvo. Od svoje momčadi je očekivao drugu pobjedu i zadržavanje na vrhu prvenstvene ljestvice, jer najteže utakmice će Zadranima tek uslijediti.
– Nismo očekivali ovaj poraz. Šokirani smo – u konačnici je priznao zadarski strateg.

DONAT -PULA 0:4

Maraković – Zeljko 1:3 (9:11, 1:11, 11:8, 9:11), Jalžabetić – Mamut 0:3 (9:11, 1:11, 9:11), Maglić – Slavić 1:3 (8:11, 11:6, 3:11, 10:12), Jalžabetić/Maglić – Zeljko/Slavić 1:3 (11:6, 7:11, 9:11, 12:10, 11:6)