Božić u pobjedi stavio točku na "i"

ABA LIGA: pobjeda Zadra protiv MZT-a
Ova je pobjeda Zadru svakako bitna jer je u ABA ligi uhvatio prve bodove i to kao gost. Sad će sve biti mirnije.
Zadar "uhvatio" prve bodove u ABA ligi

Eto i pobjede u ovom natjecanju. Zadrani su se osladili u Skoplju i to zahvaljujući veoma dobroj igri u većini utakmice, napose u zadnjoj četvrtini u kojoj nisu dopustili da im Skopljanci 'otmu' inicijativu. Utakmica je zaključena tako što je Zadar relativnmo dobrim pritiskom suparnika doveo do četiri uzastopna promašaja u zadnjim minutama, a na drugoj je strani veliki profit izvučen iz trice koju je pogodio Šime Špralja za 80:81 nakon asistencije Ive Ivanova. Bijahu to i jedni Šimini (dan prije - nedjelja - bio mu je imendan, sv. Šime) koševi na utakmici, ali su zlata vrijedili. Poslije toga Još je Knowles 25 sekundi prije kraja postavio na 80:83, onda i Božić zaključio priču s još dva poena nakon što mu je Knowles dobro asistirao.

To je, eto, sažetak zadnjih zbivanja na utakmici u kojoj niti jedna momčad nije u bilo kojem intervalu ostvarila neku značajnu prednost, takvu koja bi joj omogućila da relativno mirno 'plovi' prema kraju.

Ova je pobjeda Zadru svakako bitna jer je u ABA ligi uhvatio prve bodove i to kao gost. Sad će sve biti mirnije. Slijede u četvrtak Zagreb u 2. kolu Premijer lige, potom u subotu u 4. kolu ABA lige Partizan, obje utakmice na Višnjiku.

MZT 80

ZADAR 85

(15:18, 24:21, 24:22, 17:24)

SKOPLJE - Gradska dvorana. Gledatelja: 1 300. Suci: Javor, Petek i Mrdak.

MZT: Mitev, Garcia 15 (2-4), Stojić 4 (2-2), Jansen 7 (1-1), Mekić 1 (1-2), Lalić 23 (4-6), Penov, Minčev 4 (2-2), Trajkovski 9 (1-2), Stojanovski 11 (2-2), Maslinko, Bailey 6

ZADAR: Knowles 25 (7-9), Bašić 3 (1-2), Ivanov 12 (2-2), Jelenković, Krajina 4 (2-2), Vuković 5, Brzoja 17 (4-6), Špralja 3, Tomas, Božić 16 (6-6)

Slobodna bacanja: MZT 15-21, 71%; Zadar 22-27, 81%

Osobne pogreške: MZT 25; Zadar 21

Šut: MZT 30-64, 47%; Zadar 29-64, 45%

Skokovi: MZT 21+7; Zadar 21+7

Trice - MZT 5-23, 22% (Garcia 3, Lalić, Stojanovski); Zadar 5-19, 26% (Knowles 2, Vuković, Brzoja, Špralja)

Prosječno: 2 (2 glasova)