Zadrani kod Bosca upisali prvu ovosezonsku pobjedu

09.10.2018. 18:28

Konačno je i pobjeda stigla na konto košarkaša Zadra. Nakon dva uvodna neuspjeha u ABA ligi momčad Aleša Pipana je na otvaranju HT Premijer lige očekivano stigla do prve ovosezonske pobjede. Njihov domaćin, novopečeni premijerligaš Bosco, poslužio je tako Zadranima kao pravi sparing partner pred blok program predstojeći vikend kad ih očekuju gostovanja kod Zaboka (subota) i ljubljanske Petrol Olimpije (nedjelja).
Simpatična družina iz Zagreba pružala je dostojan otpor uvodnih 15 minuta kad se držala na tek četiri poena zaostatka (33:37), ali smiraj prvog poluvremena donio je mali uragan iskusnijeg i kvalitetnijeg ABA ligaša s kojim su i osigurali mirniji nastavak utakmice. Serija 16:7 Zadrana u tom razdoblju došla je u režiji Domagoja Vukovića i Petra Marića, a Grant je svojim poenima donio plus 16 (37:53). No, Primorac je tricom uspio smanjiti u posljednjem napadu za Bosco što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor(40:53). Povratak iz svlačionica donio je nastavak podizanja prednosti gostiju. Ponovno je sve kretalo u igri Zadra od perfektnog Vukovića te se prednost popela do najvećih dotad 23 viška (44:67) što je polovicom treće četvrtine utakmicu odvelo u revijalne vode. Iako su košarkaši Bosca na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu zaprijetili mini serijom 7:0 (67:83), ubrzo stvari na svoje mjesto vraćaju Planinić i Grant (67:90). U posljednjih osam minuta uslijedilo je opuštanje Pipanove momčadi koja je dopustila domaćinu da se približi na 11 minusa preko Jularića i Palokaja (88:99), no razloge tome treba tražiti u činjenici da je slovenski stručnjak htio odmaroti svoje ponajbolje igrače, a priliku za koju minutu više dobili su Planinić i Tomas. Pobjedi se iako je protivnik neafirmirani Bosco ne treba gledati u zube, pogotovo kad su tako rijetke, a dobro će poslužiti za podizanje izgubljenog samopouzdanja u svlačionici Zadra prije odlaska u Zabok gdje u subotu gostuju u sklopu 2. kola. Najistaknutiji igrač Zadra u prvoj pobjedi bio je Vuković s 22 ubačaja i čak 17 skokova kojima je pridodao i tri asistencije. Krajina je ubacio 14, Grant je ubacio 13 i podijelio 7 asistencija, Little je pridodao 12 poena dok je Planinić zabio 11. Kod domaćih najviše je ubacio Mladen Primorac (20p).
BOSCO 88
ZADAR 101
(17:24, 23:29, 23:30, 25:18)
ZAGREB – Dvorana Trnsko. Gledatelja: 800. Suci: Nikola Perlić, Krešimir Katić i Josip Mikulić.
BOSCO: Jularić 12 (1-2), Chavlovich 14 (1-1), Tušek, Kuga 2 (2-2), Gunjina 9, Palokaj 12, Tomić 5, Primorac 20 (2-3), Šetka 2 (2-2), Tešija 12, Perković, Ogrizović. Trener: Matija Brkljačić.
ZADAR: Grant 13, Bašić 8, Marić 7, Krajina 14 (0-2), Vuković 22, Špralja 2 (2-2), Brzoja 4 (2-3), Tomas 2, Little 12 (5-6), Božić 6 (2-2), Planinić 11 (1-3). Trener: Aleš Pipan.
Šut za dva: Bosco 25-40 (62%); Zadar 37-64 (57%).
Šut za tri: Bosco 10-29 (34%); Zadar 5-21 (23%).
Slobodna bacanja: Bosco 8-10 (80%); Zadar 12-18 (67%).
Skokovi: Bosco 27 (21+6); Zadar 30 (24+6).
Osobne pogreške: Bosco 20; Zadar 18.