11 C°

Asistencija Marina Tomasova u važnoj pobjedi Astane, Anderlecht izgubio bez Santinija

10.11.2018. 12:00

U skupina K Astana Marina Tomasova bila je uspješna protiv Jabloneca pobijedivši rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 18. minuti golom Pedra Henriquea, izjednačio je Baktijor Zainutdinov u 41. minuti gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Astani i tri važna boda u borbi za prolaz skupine donio je Evgeni Postnikov u 88. minuti na asistenciju Marina Tomasova. Dynamo je u Kijevu pobijedio Rennes s 3:1. Benjamin Verbič (13) i Vitali Mikolenko (68) i Nikola Šaparenko (72) su zabili za Ukrajince, a poraz gostiju ublažio je Theoson Siebatcheu u 89. minuti. Josip Pivarić nije nastupio za Dynamo. Na ljestvici vode Astana i Dynamo sa po osma bodova, Rennes ima tri boda, a na začelju je Jablonec s dva boda.
Ivan Santini i njegov Anderlecht s druge strane nisu bili takve sreće. Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Anderlecht sa 2:0 i ostao u igri za prolaz u drugi krug natjecanja, dok je belgijski sastav praktički ostao bez izgleda za prolaz. Junak utakmice bio je francuski nogometaš Mathieu Valbuena koji je zabio prvi pogodak, a potom namjestio drugi gol domaćina. Valbuena je doveo Fener u vodstvo u 71. minuti, a tri minute kasnije asistirao je Švicarcu Michaelu Freyu za 2:0. Sve nade belgijskog sastava u mogući preokret nestale su u 79. minuti kada je Zakaria Bakkali isključen zbog drugog žutog kartona. Antonio Milić je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivan Santini nije ulazio u igru.