10 C°

Vlatko Kralj Polače

09.11.2021. 08:05

Protivnici se mijenjaju, ali nogometaši Polače nastavljaju u »svom filmu«. Devet pobjeda, iz isto toliko odigranih utakmica, učinak je koji Polačane drži čvrsto na prvom mjestu Prve županijske lige i već bi u sljedećem kolu mogli potvrditi titulu jesenskog prvaka. Snagu momčadi Marijana Lamešića ovaj put je osjetio Sabunjar koji je u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko Zvone Glavana smanjio na 2:1 nakon što se za domaćine dvaput u strijelce upisao Vlatko Kralj. U drugih 45 minuta Polača je postigla još tri gola za nastavak savršenog učinka. Pritom je još jednom gostujuću mrežu zatresao Kralj koji je s Markom Kojićem iz Dragovoljca na diobi prvog mjesta najboljih strijelaca lige. A daleko od savršenih predstava su Hajduk i Pakoštane, lani hit momčadi koje su trenutačno u izdanju u kojem ih posljednjih sezona nismo navikli vidjeti. Tako je Hajduk protiv Nove zore izgubio već četvrtu utakmicu na domaćem terenu ove sezone (prije toga je imao niz od 16 domaćih pobjeda zaredom). Filipjanci su slavili s 1:2.
– Hajduk je od prve minute zagospodario terenom i dominirao posjedom. Do pogotka Gorana Daće Burčula bilježimo nekoliko dobrih prilika pred golom Nove zore, ali odlični gostujući vratar Antonio Demo i obrana uglavnom uspješno su rješavali sve situacije. Na poluvrijeme se odlazi s prednošću Hajduka 1:0 zahvaljujući velemajstorskom potezu Burčula u 34 minuti. Drugo poluvrijeme domaćini nastavljaju s pritiskom i traže drugi pogodak s kojim bi riješili utakmicu. Što je vrijeme odmicalo lagana nervoza uvlačila se redove Pridražana dok su gosti strpljivo čekali priliku iz polukontre ili prekida. Jednu takvu u 71. minuti koristi Branimir Batur i iz slobodnog udarca s 20 m iskosa hvata na spavanju domaćeg vratara – 1:1. Do kraja susreta Hajduk baca sve karte u napad, ali nedostaje im preciznosti i koncentracije u završnici. Kad su svi očekivali kraj i podjelu bodova nakon prekida i dugog ubacivanja s polovice gostiju uporni Ante Milat dolazi do lopte prije domaćeg vratara i savršeno poslužuje Kristiana Katušu koji neometan s tri metra pogađa za velika tri boda gostiju i još veći šok na dobro ispunjenim tribinama u Pridrazi – objavili su u izvještaju s utakmice na Facebook stranici ŽNL Zadarska.
Još u težoj situaciji od Pridržana su Pakoštanci koji su završili u borbi za ostanak. Prekjučer su na svom Krču s 0:3 izgubili od ove sezone razigranih Bibinjaca koji su i dalje treći s 20 bodova, koliko ima i Dragovoljac čiji su igrači na domećem terenu svladali Abecedu i ostali »prva pratilja« Polači. Velebit je odnio sva tri boda s Višnjika gdje je svladao Arbanase, a bez pobjednika je završio sraz Zlatne luke i Škabrnje. Utakmica Dalmatinca i Sv. Mihovil odigrat će se sutra 14:30 sati u Crnom.

POLAČA 5 – SABUNJAR 1
POLAČA – Igralište Bićine. Sudac: Levačić. Pomoćnici: Narančić i Bačić. Strijelci: 1:0 Kralj (3’), 2:0 Kralj (27’), 2:1 Z. Glavan (45’), 3:1 Perković (55’), 4:1 Kralj (70’), 5:1 Erlić (85’).
POLAČA: Tokić, Šare (od 25. Jurjević), Žilić, D. Čačić, L. Prtenjača, S. Čačić, M. Čačić (od 76. Erlić), Čakarun (od 76. Vrankulj), Kralj, Perković (od 60. Mršić), I. Prtenjača (od 60. Bašić)Trener: Marijan Lamešić
SABUNJAR: J. Škara, Lipotica, Pinčić, Vrsaljko (od 3. Jurlina), Miletić (od 77. L. Vrsaljko), Čirjak, Gržeta (od 52. Glavan), Z. Glavan, B. Glavan, J. Jurlina, Bašić. Trener: Dragan Buterin

ARBANASI 2 – VELEBIT 3
ZADAR – Igralište Višnjik. Sudac: Čirjak. Pomoćnici: Lerga i Ević. Strijelci: 0:1 Filipović (14’), 1:1 Blaslov (21’), 1:2 Šušak (26’), 2:2 Čirjak (67’), 2:3 Ivandić (86’).
ARBANASI: Šarić, Nikpalj, Blaslov (od 61. Vučković), Petani, Syla, Čirjak, Stišić (od 61. Šimunović), Memedović, Krnčević (od 83. Stanojević), Kuščević (od 83. Budan), Škara (od 73. Svetić). Trener: Josip Dadić.
VELEBIT: Vukančić, Kolić (od 52. Rosić), Raspović (od 62. Guzić), Hasanović, Protrka (od 52. Ivandić), J. Bačić, K. Bačić, Katuša, Rašić (od 76. Petrović), Filipović (od 58. Anić), Šušak. Trener: Branimir Rašić.

HAJDUK 1 – NOVA ZORA 2
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: A. Čačić. Pomoćnici: Galac i Pavičić. Strijelci: 1:0 G. Burčul (34’), 1:1 B. Batur (71’), 1:2 K. Katuša (90’).
HAJDUK: Pedić, Srzić, J. Pedić, Paleka, M. Baždarić (od 72. Buljat), Zubčić (od 56. Marković), G. Burčul, R. Burčul (od 85. Čulina), N. Viduka, N. Viduka, T. Baždarić. Trener: Alen Vedrić
NOVA ZORA: Demo, Colić, Milat, Srdarović (od 58. N. Katuša), D. A. J. J. Batista, B. Batur, Horvat, D. S. R. Batista (od 65. K. Katuša), Jakovljević, Čavrag, N. Katuša. Trener: Elvis Katuša.

ZLATNA LUKA 1 – ŠKABRNJA ‘91 1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Vukančić. Pomoćnici: Katuša i Agičić. Strijelci: 1:0 Sudinja (73’), 1:1 R. Žilić (78’).
ZLATNA LUKA: Demo, Memćaj (od 81. Bičić), Labus, Raspović, Hajdinger (od 62. Sudinja), Orlović, Brkić, N. Grdović, Čanković (od 83. Pavić), Colić, M. Grdović. Trener: Robert Dijan.
ŠKABRNJA ‘91: Karlić, Crnjak, Čule, R. Žilić (od 90. Jurić), Š. Škara, Ivković, Babić, Baždarić, S. Bilaver (od 66. Vuković), Čačić, Pavičić (od 46. I. Bilaver). Trener: Damir Čačić.

PAKOŠTANE 0 – BIBINJE 3
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Sudac: Zdrilić. Pomoćnici: Š. Žilić i T. Čulina. Strijelci: 0:1 Bandalo (31’), 0:2 Iglić (41’), 0:3 Bugarija (61’).
PAKOŠTANE: Lalin, B. Stojanov (od 63. Šarić), Maksan (od 80. Vulin), B. Bačkov (od 46. D. Stojanov), M. Bačkov, R. Stojanov (od 41. Kukin), Lokin, F. Bačkov, Mitrović, Žutelija, Prtajin. Trener: Jugo Dominis.
BIBINJE: M. Lisica, Iglić, Glavić (od 60. L.L. Lisica), Sekula (od 84. Lonić), Bandalo, Nović (od 70. V. Lukić), M. Lukić, E. Lisica (od 46. Bugarija), Bralić, Milanović, Osmančević (od 75. Jurjević). Trener: Hari Rančić.

DRAGOVOLJAC 3 – ABECEDA SPORTA 0
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: M. Čulina. Pomoćnici: Mijić i Zrilić. Strijelci: 1:0 Kojić (24’), 2:0 Kojić (26’), 3:0 Srzentić (69’).
DRAGOVOLJAC: Kovačević, Aleksić, Petričević (od 63. Barić), Perica (od 80. Strika), Kojić (od 72. Lerga), Colić (od 85. Sinovčić), Bašić, Srzentić (od 74. V. Lučić), N. Lučić, Surać, Jović. Trener: Jure Čulina.
ABECEDA SPORTA: Borgelott, Škara (od 46. Dokoza), A. Gagula, Prtenjača, Gambiraža, Mičić, Jelinić (od 74. Petković), Mandić, Vujević (od 69. Čirjak), Župan (od 61. Surać), J. Gagula. Trener: Marijan Buljat.

10. kolo
Velebit – Sabunjar, Abeceda sporta – Polača, Bibinje – Dragovoljac, Škabrnja 91 – Pakoštane, Nova zora – Zlatna luka, Sv. Mihovil – Hajduk, Arbanasi – Dalmatinac.

Strijelci
9 golova: Marko Kojić (Dragovoljac), Vlatko Kralj (Polača)
6 golova: Marko Čačić (Polača), Luka Miletić (Sabunjar), Stipe Vujević (Abeceda sporta)
5 golova: Lovre Krnčević (Arbanasi)