Strani koševi - Zadrani u Europi

drazovic
BIJEG S DNA - Jurica Dražović
MARKO BANIĆ - IURBENTIA BILBAO

Marko Banić najzaslužniji je što je njegov Bilbao pred 5000 domaćih navijača lagano došao do pobjede nad Zaragozom 83-67 u 12. kolu ACB lige. Zadranin je u igri proveo nešto više od 32 minute ubacivši pritom 23 poena (8/11 za dvicu, 7/7 sl.bacanja) uz devet skokova i izvrsnu valorizaciju 27. Banićeva momčad tako se sada nalazi na osmom mjestu španjolske lige, dok na vrhu i dalje nema promjena. Vodi Tau Ceramica s omjerom 10-1 ispred Unicaje koja ima 9-2, te Barcelone i Gran Canarije koje su uz osam pobjeda upisale i tri poraza. U idućem kolu Bilbao će gostuje upravo vodećoj Tau Ceramici.

HRVOJE PERINČIĆ - HYERES TOULON

Perinčićev Toulon prekinuo je neugodnu seriju od tri uzastopna poraza u domaćem prvenstvu. Na domaćem terenu svladao je Chalon Saone rezultatom 90-87, te tako najavio povratak u gornji dio prvenstvene ljestvice. Fenomenalnu partiju pružio je bivši kapetan Zadra koji je za 38 minuta provedenih u igri ubacio 27 poena (6/9 za dvicu, 5/6 za tricu) uz sedam skokova i valorizaciju od čak 32 indeksna poena. Tako se Toulon konačno pomaknuo s mrtve točke te sada zauzima 11. mjesto na tablici francuske lige s omjerom 4-6. Vode Orleans, Nancy i Lyon sa samo dva poraza, dok na dnu i dalje čami, nekad slavni, Pau Orthez s omjerom 0-10.

MARKO POPOVIĆ - UNICS KAZAN

Unics Marka Popovića upisao je petu pobjedu ove sezone svladavši na gostovanju Enisey rezultatom 76-63. Nakon što je bio najbolji igrač svoje momčadi u utakmici Eurokupa ranije prošloga tjedna Popović je nastavio s dobrim igrama i u ruskom prvenstvu. Protiv Eniseya je za 22 minute provedene na terenu ubacio 11 poena uz četiri skoka i asistenciju. Na ljestvici vodi CSKA s omjerom 7-0, dok po dva poraza imaju Dinamo Moskva, Khimki i upravo Unics Kazan. Dodajmo kako je Lokomotiv Rostov zadarskog trenera Danijela Jusupa prokockao 15 poena prednosti na gostovanju kod Ural Greata, te na kraju izgubio s tijesnih 68-67.

DENIS MUJAGIĆ - KARMA PODEBRADY

Podebrady je bio na pragu senzacije u Pragu. Protiv vrlo dobre domaćinske momčadi USK Prahe Mujagićeva je momčad pala tek nakon produžetka sa 98-87. Zadranin je na parketu proveo nešto više od 32 minute što je iskoristio za 14 poena i četiri asistencije, no niti to nije pomoglo njegovoj momčadi da konačno upiše petu prvenstvenu pobjedu. Tako je Podebrady i dalje pretposljednji s omjerom 4-11 (lošiji je samo Kolin s 3-11), dok na vrhu i dalje suvereno maršira Nymburk s petnaest pobjeda bez poraza.

JURICA DRAŽOVIĆ - UBC ST. POLTEN

Važnu pobjedu ostvario je St. Polten na gostovanju kod izravnog konkurenta u borbi za ostanak u ligi Xion Dukesa. Bilo je 61-57 za gostujuću momčad za koju je Jurica Dražović ubacio 10 poena uz sedam skokova. Tako se St. Polten sada nalazi u tercetu momčadi s omjerom 2-6, dok je na posljednjem mjestu bečki Bakset Clubs sa samo jednom pobjedom i to baš onom protiv St. Poltena. Na vrhu je Kapfenberg koji jedini ima samo jedan poraz.

ŠIROKI PORAŽEN U BANJALUCI

Košarkaši Širokog poraženi su u neizvjesnoj završnici susreta u Banjaluci. Domaći Borac Nektar na koncu je slavio s 90-87, a za gostujuću momčad Ivo Josipović je ubacio 17, Šime Špralja 13, a Jure Ružić 2 poena. Nakon deset odigranih utakmica u BiH prvenstvu Široki je peti s omjerom 6-4, a ispred njega su Partizan Igokea i Zrinjski (9-1), zatim Sloboda Dita (8-2), te upravo banjalučki Borac s omjerom 7-3.