Četvrtak, 18. travnja 2024

Odličan rezultat Zadrana na turniru za gluhe osobe u cageballu

09.12.2018. 08:25

ZADAR – U splitskoj Spaladium Areni održan je nedavno turnir za gluhe osobe u cageballu,nogometu u kavezu, brzoj i dinamičnoj varijanti nogometa koji se igra u prostoru ograđenom i natkrivenom rešetkama. Na natjecanju je sudjelovala i ekipa iz Zadra u sastavu Ivan Erstić, Natko Zelić, Mirej Gaković i Ivica Aleksić koji su na ovom turniru, održanom 1. prosinca osvojili drugo mjesto.
U skupini A, cageballa gluhih natjecali su se Split 1, Sarajevo i Bjelovar, a u skupini B, Zadar, Deaf biker iz okolice Splita i Split 2.
Polufinale su izborili Split 1 protiv Deaf biker (9:4) te Zadar protiv Bjelovara (12:1) , dok su se u finalu cageballa gluhih natjecali Split 1 i Zadar, te je Split 1 odnio pobjedu (8 golova), a Zadar završio na 2. mjestu (6 golova). Na trećem mjestu završio je Deaf biker s 8 golova protiv Bjelovara koji je dao 5 golova.  Inače, za ovu vrstu nogometa karakteristično je da nema klasičnih pravila nogometne igre.