Santini asistirao u pobjedi protiv lidera

U 25. kolu belgijskog prvenstva Kortrijk je na domaćem terenu pobijedio vodeću momčad lige Club Brugge sa 2:0. Prvi pogodak zabio je Thomas Matton u 10. minuti na izvrsnu asistenciju Ivana Santinija. Zadarski napadač je sa tridesetak metara majstorskim potezom izbacio cijelu protivničku obranu i okomitom loptom gurnuo suigrača samog ispred vratara, a ovaj je to iskoristio na najbolji mogući način. Santiniju je to bila treća asistencija ove sezone, a u prvenstvu je zabio i devet pogodaka. U 35. minuti zaradio je i žuti karton. Gosti su kasnije imali nekoliko velikih prilika, koje nisu realizirali, a kazna ih je stigla u sudačkoj nadoknadi, kada je Benoit Poulain iz jednaesterca postavio konačnih 2:0. Club Brugge je ostao vodeći na ljestvici sa 51 bodom, ispred Anderlechta sa 47, dok je Kortrijk sada izjednačen na trećem mjestu sa Gentom Ante Puljića. Oboje imaju po 44 boda, a prati ih Standard Liege sa 43.