HT PREMIJER LIGA
Od samog početka naznačili su Šibenčani da su iznimno moćni na svom parketu gdje su cijelu sezonu još uvijek neporaženi
V. SITNICA/Ilustracija
TEŠKO KROZ BALDEKIN - Marin Zrnić

Košarkaši Jazine-Arbanasa nisu uspjeli iznenaditi favorizirane Šibenčane na njihovom Baldekinu. Ipak je razlika u kvaliteti domaćih košarkaša bila na kraju velika prevaga, a posebno koban dio utakmice za žute je bila treća četvrtina (26:16) u kojoj su izgubili svaku nadu nakon 11 poena zaostatka na poluvremenu. S ovim porazom nisu mnogo Jazine-Arbanasi izgubile u smislu borbe za ostanak u ligi, jer nakon dvotjedne pauze očekuju da će se u direktnim dvobojima s konkurentima rasplesti ta priča, nadamo se sa sretnim završetkom.

Od samog početka naznačili su Šibenčani da su iznimno moćni na svom parketu gdje su cijelu sezonu još uvijek neporaženi. Autoritativan ulaz narančastih rezultirao je sa prednosti 9:2. Taj prvi nalet domaćih košarkaša uspješno su odbili igrači Luke Bujasa te su se brzo primakli na 11:10. Predvodili su Jazine u tom razdoblju Kaštropil i Petani. Ipak do kraja prve četvrtine Mileković i Bundović napunili su koš Jazina što je donijelo čak 10 poena viška na strani Šibenika (23:13), a ublažio je Sarajlija s tricom za 23:16. Isti igrač otvara drugu dionicu novom tricom (23:19), ali Bundović i Vitali vraćaju na osam plusa domaćina (27:19).

To odstojanje održavalo se do pred kraj poluvremena kad je Šarić tricom donio 11 viška (44:33) za Šibenčane, imali su i 13 plusa nakon poena Paića (46:33), no Barry je košem Jazine vratio na tih 11 poena zaostatka (46:35). Sve dvojbe oko pobjednika riješili su domaćini u trećoj četvrtini u kojoj su žuti primili čak 26 poena. Održavali su taj zaostatak sa poluvremena Bujasovi igrači veći dio treće dionice. Zrnić, Kaštropil i Barry pronalazili su put do mrežice narančastih, ali nisu uspijevali povezati nekoliko dobrih obrana što je donijelo priliku domaćim košarkašima da zadaju posljednji udar i riješe pitanje pobjednika. To se i dogodilo u smiraj treće četvrtine kad su Šibenčani napravili seriju 11:2 u kojoj su najviše udjela imali Vitali i Paić. Sa rezultatom 72:51 pred posljednjih 10 minuta nije ostalo ništa drugo žutima nego pokušati smanjiti razliku što im je donekle pošlo za rukom u posljednje dvije minute kad su sa 20 snizili zaostatak na konačnih 14 razlike. Na kraju je nedostajalo više raspoloženih pojedinaca u redovima Jazina kod kojih je odskakao Kaštropil sa 16 poena dok su trojica žutih zabili po 11 poena. Kod domaćina na visini zadatka je bio trojac Vitali (19 p), Bašić (15 p) i Mileković (15 p).

ŠIBENIK 89

JAZINE-A. 75

(23:16, 23:19, 26:16, 17:24)

ŠIBENIK - Dvorana Baldekin. Suci: Alfred Jovović, Bojan Kruljac i Branimir Galić (svi Zagreb).

ŠIBENIK: Gabrić, Šarić 9 (1-1), Vitali 19 (2-3), Bašić 15 (4-5), Bundović 6 (2-3), Pandurić 12 (3-3), Jelić, Mileković 15, Nakić 5, Klepo, Paić 8. Trener: Vladimir Anzulović.

JAZINE-ARBANASI: Sarajlija 11 (1-2), Barry 15 (3-6), Lisica, Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić 7 (3-6), Šango 10 (1-2), Fodor 11 (2-2), Kaštropil 16 84-8), Stanović, Petani 11 (6-7). Trener: Luka Bujas.

Šut za dva: Šibenik 25-41 (60%); Jazine-A. 17-30 (56%).

Šut za tri: Šibenik 9-27 (33%); Jazine-A. 7-30 (23%).

Slobodna bacanja: Šibenik 12-15 (80%); Jazine-A. 20-33 (60%).

Skokovi: Šibenik 37 (28+9); Jazine-A. 36 (25+11).

Osobne pogreške: Šibenik 31; Jazine-A. 20.